MarkaWorld.com

DAIKIN, JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

DAIKIN, JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
25 Aralık 2015 - 11:24 'de eklendi ve 1619 kez görüntülendi.

Enerji verimliliği yüksek teknolojileri Daikin’e ödül getirdi. İklimlendirme sektörünün lokomotif şirketi Daikin, küresel ısınmaya karşı geliştirdiği çevreci çözüm ve uygulamaları ile de sektörüne öncülük ediyor. Son olarak yeni nesil klimalarda çevre dostu R32 soğutucu akışkan kullanımını yaygınlaştırmaya çalışan Daikin, bu konudaki çalışmaları ile Japonya Çevre Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

daikin_2

İklimlendirme sektöründe enerji verimliliğini en üst düzeyde tutan ve büyük ölçüde tasarruf sağlayan teknolojiler geliştiren Daikin, iklimlendirme sistemlerinde küresel ısınmanın etkilerini en aza indirmek için yürüttüğü çalışmalar ile de sektörüne yön veriyor. Küresel ısınma ile mücadele konusunda önemli çalışmalar yürüten Daikin, daha yüksek verimlilik değerlerine sahip çevre dostu R32 soğutucu akışkan kullanımına yönelik başarılı çalışmaları, bu konuda geliştirdiği cihaz ve çözümler ile Japonya Çevre Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda mücadeleyi sağlamaya yönelik Uluslararası Kyoto Protokolü’nün imzalanmasının ardından, 1998 yılından bu yana Japonya’da her yıl iklim değişikliği konusunda gözle görülür başarılar elde eden kişilere ya da kurumlara verilen bu ödül, Daikin için olduğu kadar iklimlendirme sektörü açısından da büyük bir anlam taşıyor.

daikin_3

Daikin’e bu ödülü getiren R32 gazı, şu an split klimalarda kullanılan R410A soğutucu akışkanına göre daha fazla enerji verimliliği sağlıyor. Böylelikle enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve küresel ısınmanın etkilerini en aza indiren bu çevre dostu gaz, aynı zamanda tüketici dostu da. R32 soğutucu akışkan kullanılan klimalar, yüksek enerji verimliliği değerleri ile kullanıcılarının daha az elektrik faturası ödemesini sağlıyor.

Daikin, Japonya’nın yanı sıra Avrupa’nın ve Türkiye’nin de ilk R32 soğutucu akışkanını içeren cihazlarını piyasaya sunarak bu alandaki öncülüğünü sürdürüyor. Çevre dostu soğutucu akışkan R32, halen Türkiye’de Daikin’in yeni nesil Emura II ve Ururu Sarara gibi modellerinde yer alıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER