MarkaWorld.com

Çukurova Balkon Eylül’de teslime hazırlanıyor…

Çukurova Gayrimenkul, Kartal’ın merkezinde konumlanan deniz, adalar ve orman manzaralı projesi Çukurova Balkon’un kaba inşaatını tamamladı. İnce işleri yaklaşık 6 ayda tamamlanacak ve Eylül 2017’de teslim edilecek Çukurova Balkon, en son Deprem Yönetmeliği’ne uygun inşaat teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ve yangın dayanımı sağlayan dış cephesi, zengin sosyal tesisleri ve cazip kampanyası ile dikkat çekiyor. Örnek daireleri görülmeye hazır olan Çukurova Balkon’dan 5 yıl 0 faiz, 10 yıl 0,45, 20 yıl 0,79 faiz oranı ve iki seçenekli kampanya fırsatı ile konut sahibi olmak mümkün.

Çukurova Balkon Eylül’de teslime hazırlanıyor…
08 Mart 2017 - 9:41 'de eklendi ve 1322 kez görüntülendi.

İnşaat sektöründe 24 yıllık tecrübesiyle önemli projelere imza atan SON Grup Şirketleri’nden Çukurova Gayrimenkul, Kartal’da hayata geçirdiği 19 ve 20 katlı iki blokta 261 konuttan oluşan Çukurova Balkon’da her iki bloğun da kaba inşaatını tamamladı. Tüm daireleri balkonlu olan deniz, adalar ve orman manzaralı rezidans projesi Çukurova Balkon’da bina içlerinin inşası ve dış cephe çalışmaları devam ediyor. Bazı dairelerde konumuna ve büyüklüğüne göre iki ya da üç balkon veya 30 metreye kadar teras, bahçe katlarında 20 metrekare bahçe kullanım alanı bulunan projenin, ince işlerinin yaklaşık 6 ay içerisinde bitirilmesi ve Eylül 2017’de teslim edilmesi planlanıyor.

cukurova_balkon_5

En son Deprem Yönetmeliği’ne uygun

Zemin etüdünden projelendirmeye, malzeme kalitesinden yapım faaliyetine kadar bina üretim sürecinin her aşamasında titizlikle yol alan Çukurova Gayrimenkul, Çukurova Balkon’u en son Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak konvansiyonel sistem ile inşa etti. Yüksek dayanımlı sert kaya zemini üzerinde güçlü radye temel ve kalın, uzun perde kolonlarla yükselen Çukurova Balkon’da, Türkiye Hazır Beton Birliği onaylı C-40 sınıfı hazır beton ve S420 sismik beton çeliği kullanıldı.

cukurova_balkon_3

Enerji verimliliği için tüm detaylar düşünüldü

Sürdürülebilir binalar üretmeyi misyon edinen Çukurova Gayrimenkul, projelerinde enerji verimliliğine büyük önem veriyor. Dış cephesi 20 cm’lik gaz beton ile güçlendirilen ve üzerine 5 cm kalınlığında, 150 dansite Ravaber taş yünü döşenilen Çukurova Balkon’da, kendini temizleyebilen StoLotusan boya kullanılıyor. Dış cephesinde A1 sınıfı yangına dayanıklı malzemeler kullanılan projede, ısı yalıtımlı birinci sınıf Schüco marka PVC ve TSE belgeli ısı yalıtımlı camlar uygulanıyor. Tüm bu uygulamalarla hem ısı yalıtımı hem güvenlik hem de prestijli bir görünüm sağlanıyor. Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da, bina ışıklandırması, otopark ve ortak alan aydınlatmaları için sensörlü ve enerji tasarruflu ürünler tercih ediliyor. Projede yine enerji tasarrufuna katkı sağlaması amacıyla merkezi sistem yerden ısıtma kullanılıyor.

cukurova_balkon_2

Kartal metrosuna 600 metre

Deniz, hava ve karayolu açısından İstanbul’da ulaşımı en kolay bölgelerden biri olan ve hızla değer kazanan Kartal’da konumlanan Çukurova Balkon; Kartal Metrosu’na ve yeni açılacak İKEA’ya 600 metre, Kartal Adliye Sarayı’na ve Maltepe Park AVM’ye 1,5 kilometre, Aydos Ormanı yürüyüş parkuruna 2 dakika mesafede yer alıyor.

cukurova_balkon_6

750 metrekarelik iki katlı sosyal tesis

Merkezi konumunun yanı sıra deniz, adalar ve orman manzarasını da bir arada sunan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı yer alıyor. Projenin sosyal alanları içinde; yarı olimpik açık yüzme havuzu, açık alanda tenis kortu, basketbol sahası, çok amaçlı saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer alıyor. Hobi odası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Kapalı otoparklarda 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için birer, 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunuyor. Kameralı güvenliğin bulunduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanabiliyor.

cukurova_balkon_4

20 yıl vadeli iki seçenekli kampanya fırsatı

31 Mart’a kadar sürecek kampanya kapsamında 5 yıl 0 faiz, 10 yıl 0,45 ve 20 yıl 0,79 faiz oranı uygulanan Çukurova Balkon’da ayrıca iki seçenekli kampanya fırsatı da devam ediyor. Kampanya kapsamında isteyenler yüzde 50 peşin ödeme yapıp kalan yüzde 50’yi Ocak 2018’de vade farksız olarak ödeyebiliyor. Peşinatsız konut arayanlara daire fiyatının yüzde 75’ine kadar kredi kullanma, peşinatı Ocak 2018’de yine vade farksız olarak ödeme imkânı tanınan ve tüm daireleri yüzde 1 KDV diliminde yer alan Çukurova Balkon’un en cazip yönlerinden biri de Eylül 2017’de teslim edilecek olması…

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER