MarkaWorld.com

CNR İMOB’DA 500 MİLYON DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI HEDEFLENİYOR

CNR İMOB’DA 500 MİLYON DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI HEDEFLENİYOR
06 Ocak 2016 - 15:07 'de eklendi ve 1909 kez görüntülendi.

CNR Holding tarafından Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliği ile organize edilecek, CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 26-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en büyük fuar alanı olan CNR EXPO Yeşilköy’de, 500’ ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın katılımı ile yapılacak organizasyonda 500 milyon dolarlık iş bağlantısı hedefleniyor.

imob_2

Mobilya fuarındaki 12 yıllık birikimini, sektörün en büyük çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ile birleştiren CNR Holding, dünyanın en büyük 2’inci mobilya fuarı olan CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ nı organize ediyor. Türkiye’nin en büyük fuar alanı CNR EXPO Yeşilköy’de 26-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar, 500’ ün üzerinde yerli ve yabancı mobilya firmasının katılımı ile yapılacak. Anadolu kültürünün anlatıldığı özel tasarım mobilyaların yanı sıra global mobilya trendlerinin de sergileneceği CNR İMOB Fuarı, mobilya sektörünün tasarım imajının da güçlendirilmesine destek olacak.

Yerli ve yabancı 150 bin ziyaretçi

CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ na, Ekonomi Bakanlığı desteği ile organize edilen alım heyetleri ile yoğun pazarlama çalışmalarının yapıldığı; Kanada, Almanya, Bahreyn, Belçika, BAE, Cezayir, Danimarka, Fas, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İsrail, İsviçre, İspanya, İtalya, Katar, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Libya, Nijerya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, İran’ın da aralarında bulunduğu 90 ülkeden 30 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Mobilya trendlerinin belirlendiği ve takip edildiği CNR İMOB’da yerli ve yabancı yaklaşık 150 bin ziyaretçi hedefleniyor.

imob_3

Mobilya sektörü, 2023 yılı hedefi olan 10 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için fuarlardan azami fayda sağlamayı planlıyor. Son yıllarda imaj ve tasarımının gücünü ispatlayan Türkiye mobilya sektörü, CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı aracılığıyla ABD, Japonya gibi büyük pazarlara olan ihracatını da artırmayı hedefliyor. Sektör, hedeflediği yeni pazarların temsilcilerini CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ nda ağırlayacak. Sektörün ihracat hedeflerinde lokomotif görevi üstlenen CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda 500 milyon dolarlık iş bağlantısı yapılacağı ön görülüyor.

Türk oturma biçimine göre tasarlanan mobilyalar CNR İMOB’da sergilenecek

CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, üniversite-sanayi işbirliğine güzel bir örnek niteliği taşıyan projeye de ev sahipliği yapacak. MOSFED, Türk oturma biçimi üzerine farklı tasarımları ortaya koymak amacıyla22 üniversitenin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerinden berjer, puf, sandalye, tabure, kanepe gibi mobilyalarda en rahat oturma biçimlerini tasarlamalarını istedi. Üniversite öğrencilerinin tasarladıkları mobilyaların prototipleri üretilecek ve CNR İMOB’da sergilenecek. Fuarda öğrencilerin tasarımları mobilya firmalarının beğenisine sunulacak. Proje kapsamında yaklaşık 70 tasarımın geliştirilmesi hedefleniyor.

 

mobilyaonline_yatay_banner1

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER