MarkaWorld.com

Öğretmenlerimiz

Öğretmenlerimiz
06 Nisan 2022 - 15:06 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.

 

 

Cem Esen Antalya 2017

1997 yılında Adana’da doğdu. Piyano eğitimine Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Can Çoker ile başladı. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki yedi yıllık eğitimin ardından 2010-2015 yılları arasında Mimar Sinan İstanbul Devlet Konservatuvarında Metin Ülkü’nün piyano öğrencisi oldu. Aynı zamanda Belçika’da müzisyen ve pedagog Alan Weiss ile çalıştı.[2] Piyano eğitimine 2015 yılından beri Almanya’da devam etmektedir. Hannover Music Hochschule’de Roland Kruger’in öğrencisidir.[3] Peter Florian, Emre Şen, Stefan Kovacevich, Andrej Dutkievich, Diana Anderson, Alan Weiss, Johann Schmith, Jun Kano, Gülsin Onay, Fazıl Say, Andrea Luceesini ve Ludmil Angelov’in atölye çalışmaları ve ustalık sınıflarına katıldı.

2010 yılına Aya İrini Konser Salonu’nda Samsun Opera Orkestrası ile Mozart-Piyano Konçertosu No.23’ü seslendirdi. O yıl Uluslararası Piyano Yarışması’nda ikinciliği kazandıktan sonra 2011’de Polonya’nın Jelenia Góra şehrinde düzenlenen Uluslararası F. Chopin Piyano Yarışması’nda finale kaldı. Ertesi yıl 1. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması birincilik ödülü kazanan Esen, İstanbul Festivali’nde devlet sanatçısı Gülsin Onay ile iki piyano konseri verdi. Kasım 2012 de 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne davet edildi ve Gürer Aykal’ın isteği üzerine yazdığı “Sonata-Moderato piu mosso” adlı eserinin ilk seslendirilişini bu festivalde gerçekleştirdi.[3][4] Kazakistan, ispanya, Estonya, Hollanda, Malta’da düzenlenen piyano yarışmalarında ödüller aldı. İstanbul, Mersin, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Eskişehir, Hannover, Bremen, Sofya ve Utrecht’de birçok resital verdi.

Serbest varyasyon formunda yazdığı Kozmik Varyasyonlar adlı eserinin ilk seslendirilişini 24 Ekim 2019’da Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdi.

cem-esen-kamuran-gundemir-anisina-caldi

 

Ödülleri   

2010- Uluslararası 5. Pera Piyano Yarışması 2.lik Ödülü,

2010- Başkent Üniversitesi Ulusal F. Chopin Piyano Yarışması 2.lik Ödülü,

2011- 6.Pera Piyano Yarışmasında 3.lük ve “En İyi Chopin Yorumu” Ödülü,

2011- Polonya’nın Jelenia Gora şehrinde düzenlenen Uluslararası F. Chopin Piyano Yarışması’nda finalist,

2012- Gümüşlük’te 1. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması 1.lik ödülü,

2012- Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan 7. Delfhi Oyunları Piyano Yarışmasında bronz madalya ödülü,

2013- İspanya Maria Herrero Piyano Yarışması 3.lük ödülü,

2014- Estonya’nın Narva şehrinde Chopin Piyano Yarışması Finalisti ve “En Orijinal Yorum” ödülü,

2014- Hollanda’nın Enschede şehrinde İnternational Young Musician Piyano Yarışması’nda “En İyi çağdaş eser yorumu” ödülü,

2015- İstanbul’da Vedat Kosal Piyano Yarışması 2.lik Ödülü,

2015- Malta Piyano Yarışması 3.lük ve Jüri Özel Ödül

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER