MarkaWorld.com

CANPA’DAN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNDE ÖNCÜ TEKNOLOJİ

CANPA’DAN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNDE ÖNCÜ TEKNOLOJİ
18 Aralık 2015 - 10:32 'de eklendi ve 1730 kez görüntülendi.

-Yalıtım sektöründe öncü firma Canpa, müşterilerle tüm sipariş ve bilgi akışının kayıt altına alınıp izlenmesini sağlayan müşteri odaklı “akıllı iş platformu” CRM’yi mobil hale getirdi.

canpa_2

Türkiye’de yalıtım sektörüne birçok yeniliği kazandıran “marka projelerin yalıtımcısı” Canpa, teknolojik inovasyonda da öncü bir uygulamaya imza attı. Canpa, tüm müşteri ilişkilerinin kayıt altına alınıp izlenmesini sağlayan müşteri odaklı “akıllı iş platformu” CRM’yi, mobil hale getirdi.

Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, Mobil CRM programı hakkında bilgi verirken, ‘’Canpa değerleri arasında ’Teknolojik inovasyonun öncüsü ol’ yer alıyor. Bu doğrultuda müşteri hizmetleri programımız olan CRM programımızı mobil hale getirdik. Mikro denilen program artık mobil, ilk kullanıcısı da Canpa ve şu anda tek amacımız müşteriye daha hızlı hizmet verebilmek” dedi. Günümüzde inşaatların her zaman istendiği gibi planlanamadığını ve yapılan iş planlarının elde olmayan nedenlerden dolayı ötelenebildiğini belirten Özcan, kısıtlı zamanda karar verme zorunluluğuna işaret etti. Özcan, teknoloji kullanımı ve bu alanda inovasyonun iş hayatındaki önemini vurgulayarak, Canpa olarak bu alanda da öncü olmayı ilke edindiklerini kaydetti.

Günümüzde iş dünyasında hızın çok önemli olduğunu vurgulayan Özcan, Mobil CRM programının sağlayacağı yararları şöyle anlattı:

canpa_3

‘’İnsanlar diyorlar ki bana hemen ürün lazım. Müşteriyle yüz yüze görüşmeler sırasında elindeki tabletten İncek depomuzdaki stoğu, fabrikadaki stoğu, fiyatları, en son yaptığımız toplantı notlarını, müşteriye özel ve cari bilgileri tek bir cihazdan görebiliyoruz. Aslında biz zaten Canpa olarak bununla ilgili bir adım atmıştık. Sektörde ilk defa satış asistanı pozisyonunu yarattık. Müşteriler teklif istediğinde genelde bizim sektörde şöyle bir geri cevap verilir: Tamam, ofise geçince yazayım. Ama bizde öyle bir şey yok. 5 dakika içinde teklifiniz elinizde. Şimdi bunu da bir adım öteye taşıdık ve müşteriye şunu söylüyoruz: Fiyatlarımız bu, eğer koşullar uygun olursa ben hemen fabrikaya sipariş geçebilirim. O anda mobil cihazda teklifi yazıyoruz, müşterinin karşısındayken mail atıyoruz, imzaları atıp fabrikaya siparişi veriyoruz. Saatlerle yarıştığımız bu günlerde, küresel rekabetin yoğun olduğu bu dönemlerde inanılmaz fark yaratıyor. Müşterilerimiz de büyük memnuniyet duyuyor. ”

-CRM nedir?

CRM (Customer Relationship Management) , firmaların ihtiyaç duyduğu bilgi akışını sağlamak ve iş yapma biçimini müşteri odaklı hale getirmek için tasarlanmış bir “Akıllı İş Platformu”. CRM Programı, firmaların müşterileri ile olan tüm temaslarını kayıt altına alıp izlenmesini sağlıyor, firmanın kurumsal hafızasını oluşturuyor. CRM yazılımı sayesinde pazarlama faaliyeti, gerçek verilere göre düzenlenebiliyor. CRM, kolay kullanımı ve birbirinden yetenekli fonksiyonlarıyla, firma müşteri ilişkilerinde giderek öne çıkıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER