MarkaWorld.com

Cam üstünde dans Boğaziçi Üniversitesi’nde

Boğaziçi Üniversitesi BÜ+ performans gösterileri kapsamında “Cam Adımlar”, dans tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Koreografisi İlyas Odman’a ait olan, İlyas Odman ve Çağlar Yiğitoğulları’nın danslarıyla sergiledikleri performans 29 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde seyirciyle buluşacak.

Cam üstünde dans Boğaziçi Üniversitesi’nde
22 Mart 2016 - 10:18 'de eklendi ve 2112 kez görüntülendi.

Boğaziçi Üniversitesi BÜ+ performans gösterileri Cam Adımlar adlı oyunla Mart ayında da tiyatro severleri ağırlamaya devam ediyor. Kaçan adamın kırılgan adımları üzerine bir dans tiyatrosu olan Cam Adımlar29 Mart akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu’nda izleyicilerle buluşuyor. Oyun, cam bardaklar üzerindeki bedenlerle, insanın dünyayı çözümlemekte yetersiz kalışını anlatıyor.

Daha önce Amsterdam, Berlin, Annecy, Bologna ve Zaragosa’da da sahnelenen, kareografisini 2006 yılında İlyas Odman’ın üstlendiği oyunda, güç ve kırılganlığın iç içe geçişi anlatılıyor. Odman’a performansta, Çağlar Yiğitoğulları’nın eşlik ettiği Cam Adımlar, elimizi attığımız her şey bu kadar kırılgan ve yaralayıcı iken, neden inatla elimizi bir başkasına uzattığımızın yanıtını arıyor.

Cam Adımlar, 29 Mart Salı günü, saat 19.30’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nün Demir Demirgil Salonu’nda izlenebilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER