MarkaWorld.com

ÇAĞRI MERKEZLERİNDE BAŞARI MÜŞTERİYİ ANLAMAKTAN GEÇİYOR

ÇAĞRI MERKEZLERİNDE BAŞARI MÜŞTERİYİ ANLAMAKTAN GEÇİYOR
20 Ekim 2015 - 10:37 'de eklendi ve 1929 kez görüntülendi.

14-15 Ekim 2015 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 11. Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda yerini alan Asseco SEE, müşteri deneyimi yönetimi LIVE Çözümü’nün tanıtımını yaptı. Ses otomasyon çözümleri alanında 24 yıllık deneyimine sahip olan Asseco SEE, çağrı merkezi sektörüne katma değer sunmaya devam ediyor.

cagri_merkezi_2 

Asseco SEE, bu yıl 11.’si düzenlenen Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda kadrosu ile müşterilerinin yanında yer alan, entegre iletişim merkezi paketi ile müşteri deneyimi yönetimi sunan LIVE çözümünü tanıttı. Farklı iletişim kanalları (telefon, faks, SMS, e-posta, görüntülü konuşma, web chat, sosyal medya vb.) için destek, müşteri ile kurulan tüm etkileşimler için tek bir havuz, iş akışları desteğiyle entegre CRM, müşteri ihtiyaçlarına uygun özelleştirilebilir modüller gibi özellikleri içerisinde bulunduran LIVE, kurumlara tek bir platformda hem gelişmiş müşteri deneyimi yönetimi hem de entegre iletişim merkezi fonksiyonları sunuyor. Çağrı merkezi alanındaki 24 yıllık deneyimi ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da önemli projeler gerçekleştiren Asseco SEE, her yıl olduğu gibi, bu yıl da fuarın öne çıkan firmalarından biri oldu.

Çağrı merkezi sektörü yeni oyuncalar ile büyüme devam edecek

2015 yılında çağrı merkezi sektörünün önceki senelerde yaşadığı büyüme eğiliminin, bu sene de devam ettiğini belirten Asseco SEE Satış Müdürü Mutlu Akar, “Büyüme eğiliminin dünya standartları düzeyindeki istatistiklere ulaşana kadar devam edeceğine inanıyoruz. 2015 yılı içerisinde önemli yabancı firmaların, ortaklık yapma ve satın almalarla Türkiye pazarına girdiklerine şahit olduk. Söz konusu yeni oyuncular, finansal güçleri ve sahip oldukları bilgi birikimi ve deneyim sayesinde kısa zaman içerisinde sektörümüze yeni bir ivme sağlayacaktır.” dedi.

Tüm iletişim kanalları tek platformdan yönetilebiliyor

2016 yılında çağrı merkezi altyapı teknolojileri bakımından sektörün çeşitlenmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade eden Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Asseco SEE olarak, sistem entegratörü kimliğimiz ile hem geliştirdiğimiz çözüm olarak sunulan LIVE Müşteri Deneyimi Yönetimi, otomatik dış arama modülü IVN®, özelleştirilebilen agent desktop uygulaması MagicDesktop® hem de Genesys, Interactive Intelligence, Sestek, Verint, Oracle, Nuance ve RMG Networks gibi pazarın lider firmalarının ürün ve çözümlerini müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız. Geniş müşteri ve tedarikçi portföyümüz sayesinde sektördeki eğilimleri ve beklentileri öngörebilmekteyiz. Müşterilerimizin taleplerini hızlıca cevaplayarak 2015 yılı içerisinde başlattığımız entegrasyon projelerinin, 2016 yılında da artarak devam edeceğine inanıyoruz.”

Gerçek zamanlı ve mobil iletişim en önemli eğilimler arasında

Ses ve görüntü dahil bütün iletişim tiplerinin Web Browser üzerinden gerçekleştirilmesine imkan sağlayan Web RTC (Real Time Communications) platformu, çağrı merkezi sektöründe farklı iletişim modellerinin hızlıca yaygınlaşmasını sağlıyor. İnternet ve mobil platformları ile nesnelerin interneti (IoT) çözümleri için sınırsız olanaklar sunan Web RTC platformu, iletişimin ve doğal olarak çağrı merkezi sektörünün dinamiklerini kökünden değiştiriyor. Asseco SEE, Web RTC konusunda uzman ve sertifikalı personeli ile Genesys ve Oracle firmalarının ürünlerinden oluşan geniş yelpazesiyle, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

LIVE Çözümü ile çağrı merkezi sektöründe yeni nesil iletişim

Çağrı merkezleri her geçen gün çözüm merkezlerine dönüşüyor ve gelişiyor. Dönüşümün ihtiyaçlara doğru uygun şekilde gerçekleşmesi, kişiselleştirilmiş ve konsolide çözümleri de beraberinde getiriyor. Asseco SEE tarafında geliştirilen LIVE Çözümü, entegre iletişim merkezi paketi ile müşteri deneyimi yönetimini farklı bir boyuta taşıyor. LIVE içerisinde bulunan tek bir çözüm içerisinde müşteri deneyimi yönetimi ve entegre iletişim merkezi fonksiyonları, farklı iletişim kanalları için destek, müşteri ile kurulan tüm etkileşimler için tek bir havuz oluşturulabiliyor. Yeni nesil iletişim merkezlerinde iş akışları desteğiyle entegre CRM, iş süreçleri, tahsilatlar, kampanyalar ve doğrudan satış modülleri, müşteri ihtiyaçlarına uygun özelleştirilebilir fonksiyonlar, kullanıcılara kullanımı kolay avantajlar sunuyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER