MarkaWorld.com

BOSCH, HAREKET DEDEKTÖRLERİYLE DAVETSİZ MİSAFİRLERE GEÇİT VERMİYOR

BOSCH, HAREKET DEDEKTÖRLERİYLE DAVETSİZ MİSAFİRLERE GEÇİT VERMİYOR
07 Aralık 2015 - 8:52 'de eklendi ve 1521 kez görüntülendi.
  • Bosch Güvenlik Sistemleri’nin Commercial Series (ticari sınıf) hareket dedektörleri, üst düzey algılama performansıyla davetsiz misafirlere geçit vermiyor.
  • Seri, ‘Dinamik Sıcaklık Dengeleme’ teknolojisiyle farklı marka dedektörlere göre yanlış alarmları %35 oranında azaltıyor.
  • Aktif kızılötesi anti-mask teknolojisiyle dedektörün önüne yerleştirilmiş veya üzerine püskürtülmüş materyallerin de tespit edilmesini sağlıyor.

bosch_dedektor_2

Güvenlik ve iletişim alanında ürün, hizmet ve çözümler sunan Bosch Güvenlik Sistemleri, Commercial Series (ticari sınıf) hareket dedektörleri serisiyle hırsız alarm sistemi teknolojilerine yeni bir soluk getiriyor.

Kurulumu son derece hızlı ve basit olan ticari sınıf ürün ailesi, en uygun ideal fiyat-performans dengesini sunarken, yanlış alarmları en aza indiriyor. Hızlı ve basit montaj süreciyle kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Orta ve büyük ölçekli mekanlara yönelik ‘Profesyonel Seri’, küçük ölçekli mekanlara ise ‘Blue Line Gen2’ ile en uygun alarm çözümleri sunuyor.

‘Dinamik Sıcaklık Dengeleme’ ile en iyi algılama performansı  

Bosch ticari seri dedektörler, 225 metrekarelik geniş kapsama alanıyla, hırsızları duvardan duvara tespit edebiliyor. Dedektörler ayrıca, ‘İlk Adım Tespit’ teknolojisi sayesinde izinsiz giriş yapan kişinin ilk adımını algılıyor, ‘Dinamik Sıcaklık Dengeleme’ teknolojisi sayesinde ise farklı sıcaklık şartlarında dahi algılama performansını sürdürüyor. Aktif Kızılötesi Anti-mask uygulaması ise dedektörün önüne yerleştirilmiş veya üzerine püskürtülmüş materyallerin tespit edilerek, kullanıcının bilgilendirilmesine olanak tanıyor. Üstün teknolojisi ve kompakt tasarımıyla ticari sınıf dedektörler, her tür ortamda çalışabiliyor. Ayrıca, bir anahtar yardımıyla ayarlanabilen hassasiyetleri, entegratörlerin envanterde tutması gereken model sayısını da ayarlamaya imkan tanıyor.

Yanlış alarmları engellemede yüksek performans

Bosch ticari sınıf dedektörler serisi piyasadaki diğer dedektörlere oranla yanlış alarmları %35 oranında daha fazla engelliyor. Son teknoloji ürünü optikler ve elektronik sistem, mümkün olan en iyi sinyal gücünü sağlıyor. ‘İlk Adım Tespit’ teknolojisi ise sıradan hareket dedektörlerine oranla daha kesin tespitler gerçekleştiriyor. ‘Mikrodalga Gürültü İşleme’ teknolojisi, yanlış alarm kaynaklarını engellemek için tavan vantilatörü veya asılı tabela gibi arka plan nesnelere göre ayarlanabiliyor. Gizli optik hazne ise böceklerin ve dış faktörlerin dedektörü etkilemesini engelliyor. Dedektörlerin aynı zamanda 4,5 kilograma kadar olan küçük hayvanlara karşı algılama konusunda bağışıklığı da bulunuyor.

bosch_dedektor_3

Farklı kullanım alanlarına özel dedektörler

Bosch Güvenlik Sistemleri’nde farklı kullanım alanları için iki ayrı dedektör modeli bulunuyor. ‘EN50131–2–4 Grade 2’ sertifikalı TriTech hareket dedektörü, ticari kullanımın ihtiyaçlarını büyük oranda karşılıyor. Bu dedektör, ‘İlk Adım Tespit’ teknolojisi, pasif kızılötesi (PIR) ve ‘Doppler’ radar tespit teknolojisini bir arada kullanıyor.

Yüksek güvenlik uygulamaları için, Anti-mask (kızılötesi) özelliğine sahip ‘EN50131–2–4 Grade 3’ sertifikalı Tritech+ hareket dedektörü, önüne yerleştirilmiş objeleri veya üzerine püskürtülmüş maddeleri sıvıları tespit edebiliyor. Her iki model de yanlış alarmların önüne geçmek için ayarlanabilir mikrodalga ‘Doppler’ radar eriminin yanı sıra, yüksek hassasiyet ve LED görünürlük imkanı sunuyor.

Bosch mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan bu dedektörler, kurulum süresinin hızını artırırken, kurulum hatalarının da önüne geçiyor. Esnek Kurulum Yüksekliği sayesinde dedektörlerin hiçbir ayarlamaya gerek duymaksızın 2,3 metreden 2.75 metreye kadar olan yüksekliklerde konumlandırılmasını sağlıyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER