MarkaWorld.com

BAYMAK’TAN BÜYÜK FİKİRLER, BÜYÜK PROJELER

BAYMAK’TAN BÜYÜK FİKİRLER, BÜYÜK PROJELER
13 Kasım 2015 - 10:49 'de eklendi ve 1881 kez görüntülendi.

Baymak Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar; Merkezi Sistemle ısınan yapılar için bir devrim niteliğinde!

lectus

BDR Thermea tarafından Hollanda’da geliştirilen Lectus Kazanlar, 2012’nin ortasından itibaren Baymak’ın Tepeören’ deki tesislerinde üretilmeye başlanmıştır. Tasarımı baştan aşağı değişen ve Türkiye’ye uyumlandırılan Lectus kazanlar, pazarında kendi sektöründe lider olmuştur.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında hazırlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” gereğince, 2000 m2’nin üzerindeki yeni yapılan binalarda merkezi ısıtma sistemi kullanımı zorunlu hale gelmiştir.

Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar bu zorunlulukta tüketicisinin ihtiyacını tam olarak karşılayan ürünlerdir. Lectus 65, 90 ve 115 modelleri ile kapasite seçiminde esneklik sağlamanın yanında %111,3‘e varan kazan verimliliği ile (DIN 4702-8 Normuna Göre 40/300C’de Kısmi yükteki verim) yakıt tasarrufunu en üst noktaya taşımıştır. Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu ve kompakt ölçüleri sayesinde, kazan dairesi kurulumunda kolaylıklar yaratarak beklentilere tam anlamıyla cevap vermektedir.

Baymak Lectus’un en büyük farkı “Premix” adı verilen teknolojisidir. Premix’in Türkçe’deki tam karşılığı “Ön Karışım” dır. Verimliliği belirleyen; ideal yanmada, doğru hava – gaz dengesinin sağlanmasıdır. Premix teknolojili Lectus; bir birim gaz için eşit düzeyde havayı alıp önceden karıştırmaktadır ve böylece ideal yanma sağlamaktadır. Dolayısıyla Lectus kazanlar, eski kazanlarla karşılaştırıldığında ilk yatırım maliyetini, düşük işletme maliyeti ile kısa sürede bu farkı amorti etmektedir. Bu da modülasyonlu fan grubu sayesinde olmaktadır. Bazı yoğuşmalı sistemlerde hava ayarı sabit tutulur. Gaz değişkenlik gösterir ama hava fanı sabit kaldığı için ideal yanma yakalanamaz. Ama Premix teknolojisinde fan ideal yanmayı yakalayacak şekilde modülasyon yapar.

Doğal gaz ve LPG ile kullanıma uygun Lectus Yoğuşmalı Kazanlar; “Pahalı Enerjiye Karşı” ve “Daha Temiz Bir Doğa İçin” yaklaşımına sahip, merkezi ısıtma sistemi ihtiyacına, çevre dostu ve yüksek tasarruflu Lectus Yoğuşmalı Duvar Tipi Kazan ve sistem kurulumlarıyla çözümler sunmaktadır.

Lectus Yoğuşmalı kazanlar TS EN ve CE belgeleri, Üretici firma ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar, yüksek kazan verimi sağlarken, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu ve kompakt ölçüleri sayesinde yer tasarrufu sağlayarak beklentileri tam anlamıyla karşılayan sistemlerdir.

Baymak LECTUS Yoğuşmalı duvar tipi kazanlar boyutları ile benzer güçlerdeki rakiplerine göre kompakt boyutlardadır; 500x500x750 (GxDxY). LECTUS yoğuşmalı kazanlar Al-Mg-Si döküm eşanjör , paslanmaz fiber kaplı brülör grubu, premix yanma grubu, gaz valfi ve kullanım kolaylığı sağlayan geniş LCD ekrandan oluşmaktadır. Ayrıca kaskad sistemlerde otomasyon için RVS kontrol paneli ile farklı sayılarda kazanların kontrolü ve farklı zonların otomasyonu sağlanmaktadır.

Lectus Duvar Tipi Yoğuşmalı Kaskad sistemler çok daha az yer kaybına neden olmaktadır. Tüm Servis hizmetleri ile cihaza önden açılan kapağı sayesinde montajı sağdan, soldan ve arkasından sıfır olarak yapılabilmektedir.

Lectus, Kazan dünyasının bilinen en üst noktasını temsil ediyor; eski tip kazanlara göre yüzde 30 daha verimli ve sadece 45 desibel ses seviyesine sahiptir. Bunlar eski tip kazanların sonu demek!

LECTUS : Merkezi Sistemin Yeni Adı!

Siemens tarafından Baymak için üretilen ve RVS olarak adlandırılan kaskad kontrol paneliyle 15 adet yoğuşmalı Lectus kazanlar tam otomasyona bağlı olarak kontrol edilebilmekte ve her kazan da kendi içinde modüle edilmektedir. RVS kaskad kontrol paneli aslında geniş bir zon kontrol cihazıdır. RVS kontrol paneli kaskad (yan yana bağlanan kazanların kontrolüdür) yapılan kazanlarda geniş bir modülasyon aralığına sahip olup kazanları ihtiyaç kadar çalıştırmaktadır. Örneğin sisteminizdeki tüm kazanlar aynı anda çalıştırılmayıp binanızın ihtiyacı kadar kazan sayısı devreye girerek ısı ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Kazanlar sıralı ya da değişken sıra ile çalıştırılabilmekte olup bu sayede kazanların hepsinin eşit sürelerde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca ısıtma, kullanım sıcak suyu veya farklı zonlar ayrı ayrı kontrol edilebilmekte ve ayrı ayrı günlük ve haftalık programlama yapılabilmektedir.

Lectus yoğuşmalı kazan Baymak’ın “Çevreye Duyarlı Ürünler” vizyonunu tam anlamıyla karşılayan bir cihazdır. Lectus kazanlarda emisyon değerleri, normal kazanlardaki yanmaya göre yüzde 80 daha az CO2 gazı salınımı yapar. Bu oran NOX gazında ise yüzde 90’a ulaşır. CO2’de ise yüzde 20 daha az emisyon değeri sağlar

Merkezi Sistemde Sektöründe Lider Lectus Kazanlar!

Saygın projelerde Baymak Lectus kazanları tercih edilmiştir! Prestijli projelerimizden bir kısmı ;

Grey Yapı Trendist

Bac Yapı / Prestige Park

Saral İnşaat

Türköz inşaat / Petkim Projesi

İnanlar İnşaat / Terrace Mix Projesi

Emlak Konut 3.Etap

Kent Konut 5.Etap, Doğa Evleri, Kirazpınar

Bu projelerde çoklu kazan kaskad sistem çözümlerinde Baymak Lectus kazanları uygulanmıştır.

LECTUS KAZAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

 • Lectus Duvar Tipi Premix Yoğuşmalı Kazan
 • Kapasite : 65, 90, 115 Modelleri
 • 15 Kazana Kadar Kaskad Çalıştırma
 • Kaskad Sistem Baymak Kazanlar için RVS Siemens Kontrol Panelleri
 • TS EN ve CE Belgeli
 • Geri Akım Klapesi ile Yüksek Güvenlik
 • %111,3’ e  Varan Yüksek Verim
 • 15 Kazana Kadar Kaskad Çalıştırma
 • Al-Mg-Si Döküm Isı Eşanjörü
 • Paslanmaz Çelik Brülör
 • Premix Modülasyon
 • Sessiz Çalışma, 45 dB (Lectus 65 için)
 • Donma Korumasına Sahip
 • %16-100 Modülasyon Aralığı (Lectus 115 için)
 • Dijital Ekran
 • Dogalgaz ve Propan ile Çalışma İmkanı
 • Kompakt Ölçüler
 • Düşük Emisyon Değerleri ile Çevre Dostu
 • 100/150 mm Baca Bağlantısı
 • 0,8-6 Bar Arası Kazan Su Basıncı
 • Gaz hattı 21 mbar Gaz Basıncı

 

konutonline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER