MarkaWorld.com

Başkan Türel’den ‘Bisiklet Yolu Master Planı’ müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kent merkezinde birbiriyle bağlantılı, kesintisiz bisiklet yolları oluşturmak üzere bir master planı hazırlığında olduklarını söyledi.

Başkan Türel’den ‘Bisiklet Yolu Master Planı’ müjdesi
02 Mart 2017 - 12:28 'de eklendi ve 1670 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında Türkiye genelinde 320 bin bisiklet dağıttı. Bisikletler, başvuru yapan belediyeler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde okullara verildi. Antalya Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketi Hayat Programı’na verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verdi. Başkan Menderes Türel, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün verdiği destekle belediye personeli ve muhtarları bisiklet sahibi yaparak, sağlıklı yaşama teşvik ettiklerini söyledi. Türel, projeyle sağlıklı yaşam konusunda önemli bir adım atıldığını belirterek, “Sağlık Bakanlığı ile güzel bir işbirliği yapmış olduk. Bunun devamını diliyorum. Toplum ve halk sağlığı müdürlüğümüze ve bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BİSİKLET YOLLARI MASTER PLANI

Antalya’da bisiklet yolları konusunda bir sıkıntı yaşandığını belirten Başkan Türel şunları söyledi: “Antalya’da bazı caddelerimizde bölük pörçük bisiklet yolları var. Bunların bir bütünlük arz etmesi, ring oluşturması hususunda sıkıntı söz konusu. Şimdi Antalya kent merkezinde bisiklet yolları ile ilgili bir master planı hazırlıyoruz. Arkadaşlarımıza bununla ilgili talimatları da verdik. Dolayısıyla Antalya’nın hangi köşesinden çıkarsanız çıkın, artık ucu kesik, bölük pörçük bir bisiklet yolu değil, hepsi birbirine bağlanmış, hepsi birbiri ile çok rahat bir şekilde çalışabilen bir bisiklet yolu projesini yürütüyoruz. Onu da tamamladığımızda hızlı bir şekilde uygulamasını bitirip çok daha güvenli bisiklet yollarını halkımızın kullanımına sunacağız” diye konuştu.

antalya_2

HALK SAĞLIĞI’NDAN TEŞEKKÜR

Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir de, Büyükşehir Belediye’sinin hareketli yaşama verdiği desteğe teşekkür etti. Bisiklet yolları ile ilgili çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özdemir, “İnşallah Antalya halkı daha hareketli bir yaşama sizler sayesinde adım atacak. Sizlerin yaptığı bu güzel yatırımlar vatandaşımızı hem hareketlendirecek, hem hayatına biraz daha keyif katacak hem de sağlık katacak” şeklinde konuştu.

BİSİKLETE BİNDİ

Murat Özdemir konuşmasının ardından Başkan Türel’e teşekkür plaketi sundu. Başkan Türel ve Özdemir daha sonra Büyükşehir Belediyesi önünde sağlıklı yaşam için bisiklete binerek pedal çevirdi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER