MarkaWorld.com

BAŞARININ SIRRI GROHE BATARYALARININ İÇİNDE GİZLİ

BAŞARININ SIRRI GROHE BATARYALARININ İÇİNDE GİZLİ
12 Kasım 2015 - 12:04 'de eklendi ve 1626 kez görüntülendi.

Sıhhi tesisat, teknolojide öncü isimlerin yer aldığı, yaratıcı fikirlerden yana hiç sıkıntı çekmeyen bir sektör. Sektörde, yıllar içinde tekrar tekrar optimize edilip rötuşlanmamış bir batarya, duş veya tuvalet bulmak zor. Aslında çoğu zaman, asıl büyük farkı yaratan ürünlerin içinde saklı olan küçük eleman ve teknolojiler; örneğin kartuşlar. Her bataryanın kalbini oluşturan kartuş, bir modern mühendislik şaheseri. Tüm bataryalarının kartuşlarını kendi bünyesinde üreten az sayıdaki üreticiden biri olması nedeniyle GROHE, dünyada bu alandaki inovasyonda uluslararası lider olarak önemli bir üne sahip. Peki GROHE kartuşlarının ardındaki sır ve bunların en önemli özellikleri neler?

grohe_1

Etkinliği uzay sanayiinde kanıtlanan malzemeler

Yüksek teknolojili GROHE kartuşları, ipek gibi pürüzsüz kumanda kolu hareketi sunan ve su akış ve sıcaklığının hassas şekilde ayarlanabilmesini sağlayan benzersiz GROHE SilkMove® deneyimi gibi başka hiçbir kartuşta bulunmayan önemli bir özelliğe sahip. Bu benzersiz kullanıcı konforu, her kartuşta bulunan ondan fazla farklı yüksek kaliteli bileşen arasındaki etkileşimin sonucu. Kartuşların en önemli elemanını ise, birbirinin üzerinde büyük hassasiyet ile kayan, etkinliği uzay sanayiinde kanıtlanmış seramik alaşımından yapılan iki disk oluşturuyor. Üretim sürecinde, ayna gibi pürüzsüz yüzeylerine teflon teknolojili özel bir kayganlaştırıcı uygulanıyor. Seramik alaşım içindeki mikro gözenekler disklerin bataryanın tüm ömrü boyunca pürüzsüzlüğünü korumasını sağlamak üzere bir kayganlaştırıcı hazne görevi görüyor.

Peki bataryanın içindeki kartuş nasıl çalışıyor? Kullanım kolu seramik disklere yekpare bir bağlantı elemanı yoluyla bağlanıyor. Kumanda kolunun kaldırılması ile suyun önü açılırken dönme hareketi de sıcak ve soğuk su miktarlarını değiştiriyor. Yıllar boyunca kullanıldıktan sonra dahi, kumanda kolunu hareket ettirmek için gerekli düşük güç miktarı da değişmiyor. Bu özellikler, GROHE bataryalarına diğerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayan çok önemli bir avantaj sağlıyor.

grohe_2

Uluslararası imalatçılardan eşsiz karşılaştırmalı test

GROHE bataryalarının uzun ömürlü fonksiyonelliği, geniş ölçekli bir karşılaştırmalı testte ünlü dokuz uluslararası imalatçının bataryalarının mekanik dayanıklılığını test eden Almanya’daki TÜV SÜD kuruluşu uzmanları tarafından da teyit edildi. Dayanıklılık testinde 20 yıllık kullanım ve maksimum zorlanma simüle edildi. Test edilen özellikler arasında, kumanda kolunun hareketindeki çalıştırma kuvvetleri, uzun bir dinlenme döneminin ardından başlangıç torku, çalışma hassasiyeti ve sıkılık da bulunuyordu. Mükemmel GROHE SilkMove® teknolojisi sayesinde, kazanan açık ara farkla GROHE oldu.

Kartuş uzmanlık merkezi

GROHE kartuşlarına Hemer fabrikası ev sahipliği yapıyor. Şirket burada global batarya üretimi için 28, 35, 46 ve 56 milimetrelik boyutlarda farklı kartuş varyantları üretiyor. Bataryanın çapı ve su akıtma noktasının yanı sıra gerekli akış özelliklerine bağlı olarak, farklı boyutlarda kartuşlar kullanıyor. Örneğin, bu yıl piyasaya sürülen S boyutlu Essence bataryada bulunan yeni 28 milimetre kartuş, bugüne kadar GROHE tarafından üretilen en ince kartuş olma özelliğini taşıyor. 111 milimetrelik çıkış ucu yüksekliği ve çok küçük kumanda kolu ile harika kullanım konforu ve mükemmel orantılar sunuyor.

Hemer’deki GROHE fabrikası yılda 5,4 milyona kadar 46 milimetrelik ve 4,8 milyon 35 milimetrelik kartuş üretebiliyor. Hemer’de üretilen tüm kartuşlar yüksek kaliteli hassas bileşenlerden oluşuyor. Her bir bileşen vardiyada üç işçinin görev aldığı iki üretim hattında birleştiriliyor. Her biri 16 barlık yüzde 100’lük basınç testinden geçmesi gereken tüm parçaların kalibrasyonu büyük bir hassasiyet ile gerçekleştiriliyor. Zira en ufak bir sapma dahi kartuşların birinci sınıf performansını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

GROHE, 140 yılı aşkın bir süredir yaratıcı DNA’ları şirkete derinden nüfuz eden mucit, geliştirici ve imalatçılardan oluşan “Teknoloji Ustaları” tarafından etkileniyor. Bugünün GROHE çalışanlarının da paylaştığı yenilikçi teknolojilere duyulan bu muazzam heyecan, her gün, her yıl, bataryalarından akan suyu aynı hatasız yüksek konfor ve hassasiyet ile her kontrol edişlerinde müşteriler tarafından da hissediliyor. Bu eşsiz deneyim GROHE kartuşları ve GROHE SilkMove® teknolojisi ile mümkün hale geliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER