MarkaWorld.com

ATASAY CIO’SU YUNUS ÖZDEMİR’E “EN İYİ CIO” ÖDÜLÜ

ATASAY CIO’SU YUNUS ÖZDEMİR’E “EN İYİ CIO” ÖDÜLÜ
01 Aralık 2015 - 11:19 'de eklendi ve 1877 kez görüntülendi.

Türk mücevherat sektörünün öncü markası Atasay Mücevherat, “Dijital Dönüşüm Programı” ile ‘2015 CIO Ödülleri’ töreninde ödüle layık görüldü. Kurumsal Digital Dönüşüm Programı kapsamındaki yeni projeleriyle ödülü, Atasay CIO’su Yunus Özdemir aldı.

atasay_2

Mücevherat sektöründe 80 yıla yaklaşan Atasay Mücevherat’ın CIO’su Yunus Özdemir, 2015 CIO Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü. Bilişim sektöründe başarılı uygulamaların ödüllendirildiği ve dün akşam gerçekleşen törende, ödül alan Özdemir, “Şirketimiz genelinde Digital Dönüşüm programı kapsamındaki projelerle başlattığımız büyük dönüşümün bu ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyuyorum” ” dedi.

“Dijital Dönüşüm Programı” ile Atasay’da büyük bir dönüşüme imza attıklarını belirten Yunus Özdemir, “Proje ile amacımız, kurumun iş süreçlerinin tamamını yeniden yapılandırmaktı. Dijitale taşınma sürecinde öncelikle IT ve teknolojik olgunluk seviyemizi artırdık. Altyapı ve son teknoloji ile desteklenen bu projeler bütünü, kurumun eski alışkanlıklarını kalıcı şekilde değiştirdi. Artık dijital çağa daha uygun hızlı ve akılcı kararlar alıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Dönüşüm modelinin kalbinde teknoloji var

İş ortaklarından müşterilere kadar tüm eko sistemin dönüşümden olumlu etkilendiğinin altını çizen Özdemir, “Üç nesildir devam eden Atasay markasını gelecek nesillere başarıyla taşıyacak bu dönüşüm ile aynı zamanda Türk kuyumculuk ve mücevherat sektörünün de artık  esnaf mantığıyla iş yapma şeklinden kurtulup organize perakendeye evrilmesi için ortaya somut ve uygulanabilir bir model koyduk” diyerek, bu modelin güncel kalmasındaki en büyük etkenin, sürekli gelişen teknolojiyi kalbine yerleştirmesi olduğunu söyledi.

Atasay’ın inovatif bir bakış açısıyla sektörde değer yaratan bir marka olduğunu vurgulayan Özdemir, projenin hayata geçtiği günden bugüne kadar söz konusu alanlarda büyük gelişme kaydedildiğini ifade ederek, “Sektördeki 80 yıla yakın deneyimimizi, bilişim faaliyetlerimizle geleceğe taşıyoruz. Atasay’ın uzun yıllara dayanan deneyimi, inovatif bakış açısıyla güçlenmeye devam edecek” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER