MarkaWorld.com

Astellas’ın tercihi Lamp 83

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren Japon İlaç Devi Astellas’ın Kraft Mimarlık imzası taşıyan Maslak’taki Türkiye ofisi, LAMP 83 tarafından aydınlatıldı.

Astellas’ın tercihi Lamp 83
21 Mart 2017 - 9:05 'de eklendi ve 1579 kez görüntülendi.

Dünya çapındaki 17.000’den fazla çalışanı ile ilaç sektörünün devleri arasında bulunan Astellas’ın Maslak’ta yer alan ofisi, Kraft Mimarlık tarafından tasarlandı. Yaklaşık 870 m2 genişliğinde olan ofiste LAMP 83 tarafından resepsiyon, açık ofis alanı, dinlenme odası, toplantı odaları, konferans salonu, arşiv, direktör odaları ve genel müdür odası gibi bölümlerin her biri için ayrı ayrı çalışma yapıldı ve toplam 271 adet armatür kullanıldı.

Kraft Mimarlık adına projeyi yürüten iç mimar Cihan Kırışgiloğlu, ofis aydınlatmasını nasıl tasarladıklarını şöyle anlattı: ‘Öncelikle, tavan aplikasyonlarında mesh ve baffle sistemlerin birlikte kullanıldığı iç mimari genel konsepti bizim için belirleyici oldu. Ayrıca her bir hacmin plaza konumu itibarı ile yeterli ve eşit düzeyde aydınlatılmasına da dikkat ettik. Bu tür uygulama detayları nedeniyle, lineer aydınlatma aygıtları kullanmaya karar verdik. Hem algı bütünülüğünü korumak, hem de ürünlerin uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak adına LAMP 83’ün LED ürünlerini tercih ettik.’

astellas_lamp83_4

LAMP 83’ten ‘Uzun yıllardır birlikte projeler geliştirdiğimiz, yeni teknolojileri sürekli takip eden, AR-GE hususunda hassas bir yapıya sahip olan ve değerli çalışanları da işimizi her daim kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapan bir firma’ diye bahseden Cihan bey, ‘Kullanılan ürün içeriklerinin kalitesi ve uygulamasından son derece memnun’ olduklarını da dile getirdi.

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar ise yapılan çalışmayı ‘Son yıllarda prestijli ve nitelikli ofis projelerinin sayısında önemli bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Biz de bir yandan çalışanların konforu, yatırım-işletme maliyetleri ve enerji verimliliği gibi kalemleri göz önüne alırken, diğer yandan aydınlatma konsept ve tasarımını, ofisin mimari çizgilerine göre tasarlayarak, bu tür projelere değer katmaya çalışıyoruz. Hem uzun yıllardır beraber çalıştığımız Kraft Mimarlık, hem de ilaç sektörünün devlerinden Astellas’ın yapılan aydınlatma çalışmasından memnun olması, doğru işi yaptığımızı gösteriyor.’ şeklinde özetledi.

astellas_lamp83_3

Projenin teknik detayları:

Genel müdür odası, direktör odaları, ofisler, dinlenme odası ve resepsiyonun yer aldığı ilk katı 715 m²; konferans salonu, üç ayrı toplantı odası ve arşivin yer aldığı ikinci katı ise 155 m² olan Astellas ilaç ofis projesinde, aydınlatma armatürleri tavan tiplerine uygun olacak şekilde seçildi.

Ofis alanlarında mesh tavanlarda, tavanlara uygun olarak farklı boy ve güçlerde lineer ARK Sarkıt kullanılarak masa üzerlerinde uygun aydınlık düzeyleri elde edilirken; alçıpan tavan olan kısımlarda küçük çaplı ve düşük güçlü, yönlendirilebilen MORE ankastre ürün kullanılarak ofis içi aydınlatma desteklendi ve homojen bir aydınlatma sağlandı.

astellas_lamp83_2

Seminer ve konferans salonunda mesh tavanda, tavana uygun boylarda seçilen lineer ARK Sarkıt ürün, alçıpan tavanda dali dimlenebilen kamaşma önleyicili JOY derin ankastre ürün kullanılarak uygun aydınlık düzeyi yakalandı. Ayrıca seminer ve konferans salonunun ihtiyaca uygun olarak ışığın kontrol edilebilmesi de sağlandı.

Genel müdür odasında masa üzerinde ARK sarkıta ve genel aydınlık seviyesinin ihtiyaca göre ayarlanabilmesi için dali dim edilebilen MORE ankastre ürüne yer verildi. Genel müdür bekleme alanında ise kullanılan ufak DROP ürünleriyle uygun bir ambiyans yakalandı.

astellas_lamp83_5

Toplantı odalarında kullanılan, kamaşma önleyicili ve dim edilebilen JOY derin ankastre ürüne yer verildi. Koridordaki buffle tavan ile bütünlük sağlamak açısından, Ark LED ürünü farklı boylarda kullanılarak, tavanla hemyüz olunması ve dekoratif bir tasarım yakalandı. Koridorlarda ARK sarkıt ürünün acil kitli versiyonuna yer verildi.

Açık tavan olan sağlık işleri ofisinde, masa üstlerinde lineer ARK sarkıt ürünler kullanılarak, çalışanlar için yeterli aydınlık düzeyi ve görsel konfor yakalandı. Genel aydınlatma, mimari detaylar çözülerek tava üzerlerine monte edilen JOY sıvaüstü ürünler ile desteklendi. Arşiv, dinlenme odası, mutfak gibi kısımlarda ise daha büyük çaplı olan GAIN ankastre ürün kullanıldı.

İki ayrı koridorun arasında konumlanan resepsiyon kısmında, mesh tavan arkasına monte edilen JOY sıvaüstü ürünler sayesinde, karşılama bölümünde tavan detayı ön plana çıkarılarak homojen bir aydınlık seviyesi elde edildi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER