MarkaWorld.com

ASİAD Onursal Başkanı Barış Aydın’dan stratejik öneri: “Lobi olmadan marka kent olamayız”

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Onursal Başkanı İşadamı Barış Aydın, Başkent Ankara’nın “markalaşma” sürecinin hayata geçirilebilmesi için etkin “lobi” faaliyetinde bulunulmasını önerdi.

ASİAD Onursal Başkanı Barış Aydın’dan stratejik öneri: “Lobi olmadan marka kent olamayız”
05 Mayıs 2017 - 17:27 'de eklendi ve 1459 kez görüntülendi.

Ankara’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yapan İşadamı Barış Aydın yaptığı açıklamada Ankara’nın özellikle bilişim, yazılım, savunma sanayii, yan sanayi, tıbbi malzeme, inşaat gibi sektörlerde son yıllarda atak üzerine atak yapmasına karşın bir yandan kendini ifade edememesi, diğer yandan da birlikte hareket kabiliyetinin olmaması nedeniyle markalaşamadığına dikkat çekti. Aydın, Anadolu’da büyükşehirler hızla markalaşırken Ankara’nın bu konuda geride kaldığına dikkat çekerek, “Kısır çekişmeler, sadece günü kurtaracak boş süslü laflar hiçbirimize katkı sağlamaz. Tüm Ankara sevdalılarını ortak duygu ile hareket ederek etkin lobi faaliyetlerinde bulunmaya davet ediyorum” dedi.

asiad_2

Gelişmiş ülkelerde başarının önce firmaların, ardından kentlerin, daha sonra da ülkelerin markalaşmasından geçtiğine işaret eden Aydın, şunları kaydetti:

“İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük kenti, daha da önemlisi Başkentiyiz. Ben bu kentteki tüm işadamlarının özveri ile çalıştığını, kentin potansiyelini çok iyi değerlendirdiğini ve ufkunun da geniş olduğunu belki herkesten daha iyi biliyorum. Ancak gel gelelim ihracatta halen Bursa, Kocaeli, İzmir gibi kentlerin gerisindeyiz ve rakiplerimiz Gaziantep, Konya gibi iller. Başkent’le özdeşleşen ürün, sektör ne yazık ki yok. Bu konuda başarılı olamaz; kentin adını sanayisi, kültürü ile sürekli gündemde tutamasak bir süre sonra daha da gerilerde kaldığımızı görürüz.”

Kendisinin BA Grup, Barışkent firmaları ile gayrimenkul geliştirmede Başkent’in hemen her noktasına katkı sağlamanın gururunu yaşadığını, çok sayıda sonuç getirici etkinlikle lobi çalışmalarına katkıda bulunmanın onurunu yaşadığını ifade eden Aydın, “Ancak, bu birkaç Ankara sevdalısı ile olacak iş değil. Gelin çocuklarımızı, torunlarımızı da düşünelim ve bu kenti hak ettiği yere getirelim, kentimizin değerini katlayalım. Lobi olmadan marka kent olamayız, marka kent olamazsak yarınlarda bu günümüzü ararız” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER