MarkaWorld.com

ANTALYA’DAN OSCAR ÖDÜLLÜ AKTÖR JEREMY IRONS’A YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

ANTALYA’DAN OSCAR ÖDÜLLÜ AKTÖR JEREMY IRONS’A YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ
27 Kasım 2015 - 15:42 'de eklendi ve 1676 kez görüntülendi.

Zamanımızın en gözde aktörlerinden Jeremy Irons, Yaşam Boyu Başarı Ödülü almak üzere 52. Uluslararası Antalya Film Festivali açılış törenine katılacak.

aff_odul_02

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel’in ev sahipliğinde düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festival açılış gecesinin yıldızlarından birisi daha açılandı. Türkiye sinemaseverlerinin kalbini ilk olarak Meryl Streep’le oynadığı “Fransız Teğmenin Kadını” filmiyle fetheden Jeremy Irons, Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü almak üzere Antalya’ya geliyor.

Karizması, zarafeti, ciddiyeti, yakışıklılığı kadar etkileyici ses tonuyla da zamanımızın en gözde aktörlerinden biri olan Jeremy Irons, 29 Kasım gecesi Antalya, Cam Piramit’te düzenlenecek açılış törenine katılacak. Festivalde ayrıca Irons’ın onuruna, tek yumurta ikizi kardeşleri canlandırarak en sevilen performanslarından birini verdiği “Ölü İkizler / Dead Ringers” filmi izleyiciyle buluşacak. Gösterimin ardından sanatçı izleyicilerden gelen soruları cevaplayacak.

aff_odul_03

İngiltere’nin Dünyaya Armağanı: Jeremy Irons

Hangi rolü üstlenirse üstlensin karakterinin derinliğine nüfuz edebilen, karakteri olanca karmaşıklığıyla yansıtabilen bir aktör olan Jeremy Irons, İngiltere’nin dünya sinemasına kazandırdığı en önemli yıldızlardan. Sanatçı, başarıyla sürdürdüğü kariyerine “Talihin Dönüşü / Reversal of Fortune” adlı filmiyle En İyi Erkek oyuncu Oscar’ını da eklerken, altı kez Altın Küre’ye aday gösterilip iki kez kazandı.

Cesaret isteyen, zorlu ve karmaşık karakterleri şaşılası bir doğallıkla oynayabilecek bir oyuncu arandığında neden akla gelen ilk isim olduğunun da göstergesi olan filmografisi onu efsanevi yıldızlar arasına yerleştiriyor. Irons’ın dönem filmleri ve fantastik sinemanın da aranan aktörü olması her devrin ve evrenin atmosferine büyük bir rahatlıkla uyum sağlayabilmesinden ve eşsiz ses tonunu da ustalıkla kullanabilmesinden kaynaklanıyor.

Sanatçıyı pek yakında birçok filmde birden izleyeceğiz. Bunlar arasında Giuseppe Tornatore’nin yeni filmi “La Corrispondenza”da, Zack Snyder’ın “Batman v Superman: Adaletin Şafağı / Dawn of Justice”, “Macbeth”in yönetmeni Justin Kurzel’in “Assassin’s Creed’i göze çarpıyor.

Mesleğe başladığı tiyatroya tutkuyla devam eden Irons, aynı zamanda sahnelerin en aranan oyuncularından biri. Her yıl birden fazla sinema filminde oynamasına rağmen tiyatro çalışmalarını da disiplinli biçimde sürdürüyor.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER