MarkaWorld.com

Ankara konut kalitesinde Avrupa’nın da önünde…

Birbiri ardına inşa edilen lüks ve konforlu konutlar ile konut çıtasını oldukça yükselten Başkent’te dünyayı da yakından takip eden inşaat firmaları sayesinde konut standartları Avrupa’daki örnekleri geçmeye başladı.

Ankara konut kalitesinde Avrupa’nın da önünde…
15 Mayıs 2017 - 12:13 'de eklendi ve 1464 kez görüntülendi.

Son 4-5 yıldan bu yana sosyal donatı alanlarının yer aldığı, kaliteli malzemelerle üretilen ve konut sahipleri için her ayrıntının düşünüldüğü projelerin inşa edildiğini anımsatan BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Ankara’nın da özellikle geniş metrekarelerde üretilen ve sektörde trend oluşturan özelliklerdeki konutlarıyla ‘markalı konutun başkenti’ olduğunu belirtti.

Bunda Ankara’da artık standartlaşan kalite algısının büyük etkisi olduğunun altını çizen Efe Bezci, şunları söyledi:

“Başkent’te hayata geçirilen neredeyse her markalı konut, kaliteden ödün vermeyen malzemelerle üretiliyor. Sektörün tüm detaylarını bilen bir firmanın temsilcisi olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim en azından kimse belirli bir standardın altına düşmemeye çalışıyor. Ankara’da orta düzey projelerde kullanılan malzemeler bile Avrupa’da üst seviyedeki rezidanslar, malikanelerde kullanılıyor. Bu anlayış ciddi maliyet artışını beraberinde getirse de müşteriye Avrupa’ya oranla çok daha ucuza konut verdiğimizi de rahatlıkla söyleyebilirim.”

Efe Bezci, lüks anlayışının klasik apartman dairelerinin dışında kent merkezinin biraz daha dışında kalan projelerde biraz daha arttığını, çünkü kent merkezine yakın yerlerde inşa edilen konutların metrekare sıkıntısı nedeniyle istenen şartları sağlamayabildiğini vurguladı.

BESA Grup olarak yaklaşık 50 yıldan bu yana hayata geçirdikleri tüm projelerde yerleşen kalite anlayışının yeni projeleri Kent İncek’te de uygulandığını bildiren Bezci, “Yılların tecrübesini yansıttığımız Kent İncek projemizi, Ankara’nın yeni gözde yerleşim yerlerinden İncek’te hayata geçirmemizin nedenlerinden biri de kaliteyi metrekare sınırları olmadan konut sahiplerine sunabilmek” dedi.

kent_incek_2

KENT İNCEK

Son yıllarda Ankara’nın en gözde yerleşim yerlerinden İncek’te inşa edilen Kent İncek, 54 bin metrekare üzerinde inşa ediliyor. Toplam 7 blokta yer alan 604 konuttan oluşacak Kent İncek’te, 1+1, 2+1, 2,5+1, 3,5+1 ve 4,5+1 daire tipleri yer alıyor.

33 bin metrekarelik peyzaj alanıyla konut sahiplerine doğanın ortasında yaşam sunacak olan Kent İncek’te çocuk oyun alanları, tenis kortu, basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu ve spor merkezi de yer alacak.

Açık ve kapalı otoparkların konut sahiplerine sunulacağı Kent İncek, Mogan gölü manzarası ve kolay ulaşım sağlanan lokasyonuyla da dikkati çekiyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER