AMMAN HOCAM 1

AMMAN HOCAM 1
11 Ocak 2016 - 8:52 'de eklendi ve 2537 kez görüntülendi.

K.A.

Bir lise düşünün, üniversite sınavlarındaki başarı oranı çok düşük. Sadece Fransa’da değil, bizim ülkemizde de bu okul -hele de özelse- kapatılır, öğretmenleri ve öğrencileri başka okullara dağıtılır. Yönetim ne yaparsa yapsın hedeflediği başarı yakalayamadıysa radikal bir karar alır ve uygulamaya koyar.

amman_hocam_2

Keyifli bir film…

2013 tarihli “LesProfs 1”, yerel olduğu düşüncesiyle gerek dağıtımcılar gerekse işletmeciler tarafından göz ardı edilmiş. Özen Film, geçmişte örneği MarxBrothers (ArşakPalabıyıkyan), Yavru ile Katip (CiccioIngrassia, FrancoFranchi), Çılgınlar Kampı gibi filmlerde olduğu gibi çeviri olarak değil, Can Yücel’in deyişiyle “Türkçe söyleyen” bir uygulamayla Türkçeleştirmiş filmi. Türkçeye uyarlamış; bizim gençlerimizi, bizim kültürümüzü yansıtmasını sağlamış.

amman_hocam_4

Liseli gençler hemen her şeyi ‘ti’ye almayı pek becerirler, tabii dersleri de kaynatmayı başarırlar. Peki, kendileri gibi ‘başarısız oldukları için’ tutunamayan öğretmenlerle karşı karşıya kalırlarsa… çivi çiviyi söker.

amman_hocam_5

Ülkemizin gerek eğitim politikaları gerekse siyasal durumu sizi kaygılandırıyorsa cevabını “Amman Hocam 1”de bulacaksınız. Kolay izlenen filmde kahkahalarınızı tutamayacaksınız. Hemen bütün komedi filmleri gibi birçok absürtlükle karşı karşıya kalacak, ama hiç umursamadan kahkaha atmaya devam edeceksiniz.

amman_hocam_6

Lise ve üniversite öğrencilerinin kendilerini bulacağı filmin ikincisini de izlemek için can atacağı apaçık.

amman_hocam_3

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER