MarkaWorld.com

Aksa, doğru jeneratör seçimi için uzman yardımını öneriyor

Yaz aylarında elektrik enerjisine fazla yüklenilmesi ile oluşabilecek kesintilere karşı önlemlerin önceden alınması büyük önem taşıyor. Bu kesintilerden etkilenmemek için jeneratör satın alacak kişilere önerilerde bulunan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, jeneratörün çalışacağı yerin belirlenmesi ve güç tespitinin doğru yapılması konusunda uzman yardımı alınması gerektiğini vurguluyor.

Aksa, doğru jeneratör seçimi için uzman yardımını öneriyor
13 Haziran 2016 - 14:10 'de eklendi ve 1306 kez görüntülendi.

Sürekli ya da yedek güç olarak kullanılan jeneratörleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Bunların başında da jeneratörün kullanılacağı ortam ve kullanım amacı geliyor.

Jeneratörün kullanılacağı yerin çok önemli olduğunu belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Jeneratörü ev ve ofis içinde değil sürekli temiz hava alan yerde çalıştırmak gerekir. Jeneratörün yerleştirileceği zeminin uygunluğu kontrol edilerek, konulacağı yerin düz zemin olmasına özen gösterilmelidir” dedi.

Peker sözlerine şöyle devam etti: “Jeneratörlerin egzoz sisteminin çevreye zarar vermeyecek en kısa mesafede mümkün olmalıdır. Çevre duyarlılığı ve kurulum için satın alınan jeneratörün kurulumu mutlaka bir yetkili tarafından yapılmalıdır” dedi.

aksa_2

Doğru tip jeneratör tercih edilmeli
Jeneratörün kullanılacağı yerin güç tespitini yaparken uzman kişilerden destek alınması gerektiğine de dikkat çeken Peker; “Elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenmemek için önlemlerin önceden alınması gerekiyor. Bu önlemlerin başında da doğru mekana doğru jeneratör tipini seçmek geliyor. Bir uzman yardımıyla önce ihtiyaç belirlenmeli. Uzun yıllar verimli kullanım için de satış sonrası bakım ve tamir hizmeti verebilecek güvenilir markalar tercih edilmeli. Biz Aksa Jeneratör olarak Türkiye’nin dört bir yanında satıştan, satış sonrası hizmete kadar jeneratör kullanıcılarının her türlü ihtiyacına cevap veriyoruz” dedi.

İş sahalarında sürekli güç olarak, hastanelerde, fabrika, ofis, AVM, tatil köyü, festival, konser alanlarında, statlarda ve şantiye, deniz araçları gibi enerjisi olmayan yerlerde genellikle dizel jeneratörlerin tercih edilmesi gerekiyor. Taşıması kolay ve düşük güç ihtiyacını karşılamada kullanılan portatif jeneratörler ise ev, iş yeri, kamp, piknik alanı ve çalışma sahasında kullanmak daha uygun oluyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER