MarkaWorld.com

3M CAPITAL SAFETY ŞİRKETİNİ SATIN ALDI

3M CAPITAL SAFETY ŞİRKETİNİ SATIN ALDI
16 Ekim 2015 - 9:53 'de eklendi ve 1784 kez görüntülendi.

3M kişisel koruyucu donanım sektöründe “yüksekte çalışma ekipmanları” konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Capital Safety şirketini satın aldı.

3m_2

3M, kişisel koruyucu donanım sektörünün en önemli kategorilerinden biri olan “yüksekte çalışma ekipmanları” alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Capital Safety şirketini satın aldı. 3M, Capital Safety’nin şirketin kasasındaki nakit düşüldükten sonra, yaklaşık 0,7 milyar ABD dolarlık borcun devralınması da dahil, 2,5 milyar ABD dolarlık toplam şirket değeri üzerinden KKR’den satın alımına dair kesin sözleşme imzaladı.

İş Güvenliği ve Kişisel koruyucu donanım sektörü 3M’in stratejik öncelikleri arasında yer alıyor. 3M Türkiye Genel Müdürü Andrei Holban Capital Safety’nin satın alınmasıyla tüm dünyada ve Türkiye’de bu alanda sundukları ürün yelpazesini genişleteceklerini belirterek şunları söyledi:

Pazarda yüksek bilinirliği sahip, DBI-SALA® ve Protecta® gibi markaları, emniyet kemeri, yaşam hatları ve mühendislik sistemleri gibi ürünleri bulunan Capital Safety’nin satın alınması, 3M İş Güvenliği Bölümünü daha da güçlendirecek. Capital Safety’nin farklı pazarlara yönelik ürünleri, Türkiye’de özellikle inşaat ve telekom sektöründe daha etkin bir oyuncu olmamızı sağlayacak. Biz de böylece diğer ürünlerimizi daha geniş kitlelerle buluşturacağız.”

Capital Safety, global kişisel koruyucu donanım sektörü içinde en hızlı büyüyen güvenlik kategorilerinden biri olan yüksekte çalışma ekipmanlarının önde gelen global firmalarından biri. Kişisel koruyucu donanımlara olan talep, gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkelerdeki düzenleyici kuruluşların çalışan güvenliğine gitgide daha çok yoğunlaşması ile hızla artıyor.

Capital Safety’nin ürün ve çözümleri arasında, yaygın şekilde tanınan global markaları DBI-SALA ve PROTECTA altında satılan emniyet kemerleri, halatlar, geri sarımlı düşüş durdurucular ve özel tasarımlı sistemler de yer alıyor. Şirket, sergilediği güçlü ve istikrarlı bir büyüme ile son dört yıl içinde satışlarında yüzde 10’un üzerinde yıllık bileşik büyüme oranına ulaştı. Şirketin son satın alımlarını da içerecek şekilde, yıllık bazda düzenlenen satışları, 31 Mart 2015 tarihinde sona eren mali yıl itibariyle yaklaşık 430 milyon ABD doları tutarında oldu

3M’in, Güvenlik ve Grafik Grubu bünyesinde faaliyet gösteren 3M İş Güvenliği Bölümü, çalışanların güvenlik ve emniyetinin iyileştirilmesine odaklanıyor. 3M portföyünde stratejik açıdan önemli bir büyüme iş kolu olan iş güvenliği alanında bu satın almanın ardından şirketin teknoloji, imalat, global beceriler ve marka alanlarındaki güçlü temellerini daha da pekiştirmesi bekleniyor. 3M’in iş güvenliği alanındaki markası ve gücü, gerek Capital Safety’nin gerekse 3M’in müşterilerine çok daha geniş bir ürün ve çözüm yelpazesi sunacak.

Merkezi ABD’nin Minnesota eyaletinin Bloomington şehrinde bulunan Capital Safety, dünya çapında yaklaşık 1.500 kişiye istihdam sağlıyor. DBI-SALA ve PROTECTA Capital Safety şirketinin tescilli ticari markaları.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER