MarkaWorld.com

2015 G20 ANTALYA ZİRVESİNİN TELSİZ HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ HYTREA TARAFINDAN SAĞLANDI

2015 G20 ANTALYA ZİRVESİNİN TELSİZ HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ HYTREA TARAFINDAN SAĞLANDI
23 Kasım 2015 - 15:24 'de eklendi ve 1843 kez görüntülendi.

15 Kasım’da Türkiye’nin Antalya kentinde başlayan Liderler Zirvesi’ne tüm dünya tarafından yoğun bir ilgi gösterildi. Antalya’daki resmi yetkililer, zirvenin başarılı bir şekilde tamamlanması için, aralarında Hytera firmasının profesyonel telsiz haberleşme sistemlerinin de bulunduğu bir dizi yüksek güvenlik çözümlerini devreye soktu.

hytera_3

Zirveden bir gün önce Paris’te meydana gelen terörist saldırılarından dolayı Fransa Devlet Başkanı François Hollande’ın katılamadığı ama Barack Obama, David Cameron, Angela Merkel, Vladimir Putin ve Xi Jinping gibi çok önemli liderlerin hazır bulunduğu Antalya’da yapılan bu toplantı, başladığı yıllardan itibaren gerçekleşen yirminci zirve olma özelliğini taşıyordu.

Fransa’da meydana gelen saldırılardan sonra, Türk yetkililer ve güvenlik birimleri, özellikle liderlerin buluşacağı Regnum Carya Otel başta olmak üzere tüm Antalya çapında güvenlik önlemlerini en yüksek seviyeye çıkardı. Aniden meydana gelen ve güvenlik ihtiyacını daha da önemli kılan bu tip durumlarda PMR (Professional Mobile Radio Communication) ‘’Profesyonel Telsiz Haberleşme Çözümleri’’ şeklinde adlandırabileceğimiz sistemin GSM sistemlerine karşı üstünlüğü bir kez daha ön plana çıkıyor.

hytera_1

İhtiyaca göre özel çözümler üretebilen Hytera firması, ‘’Bas ve Anında Konuş’’ şeklinde adlandırabileceğimiz ‘’Push-to-Talk’’ ve ‘’DMR’’ olarak isimlendireceğimiz ‘’Dijital Mobil Radyo’’, ‘’Global Lokasyon Yeri Belirleme’’ olarak bilinen GPS ve hız özellikleriyle, 2 gün süren bu zirvenin liderler açısından daha emin ve güvenli bir şekilde geçmesini sağladı.

GSM ile karşılaştırıldığında, Hytera’nın Telsiz Haberleşme Çözümleri pek çok alanda çok daha fazla avantaj sağlıyor. Elektrik kesintilerine ve dış etkenlere karşı daha savunmasız olan GSM istasyonlarının aksine, telsiz istasyonları yüksek yerlere konumlandırılabiliyor, çok daha güvenli ve her tür zor koşul altında çalışmaya devam edebiliyor. Birden fazla kişiye aynı anda yüksek bir hızla mesajını ulaştırma, ürün ve aksesuarlarının suya ve toza karşı yüksek bir direnç gösterme gibi özellikleri de göz önüne alınca, Hytera’nın sunduğu bu teknolojinin üstünlüğünü daha iyi anlayabiliyoruz.

hytera_2

Antalya Zirvesinin dışında, 20 yıllık bir teknoloji ve bilgi birikimine sahip olan Hytera ürettiği telsiz haberleşme çözümleriyle, 2012 yılında İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth’in taç giymesinin 60.yıl töreni, 2015’de Endonezya’da gerçekleşen Bandung Konferansı ve 2015’de Çin’de yapılan Boao Forum gibi çok önemli siyasi toplantı ve törenin güvenlik içinde geçmesini sağlamış ve bu alandaki uzmanlığını tüm dünyaya göstermiştir. Ülkemizde ise pek çok büyük Türk firması ve kuruluşu için çalışmalar yapan Hytera, son olarak Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip ili olan Konya’da, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinin haberleşme altyapısını sağlamış, ayrıca Türk Kızılayı’nın dünyanın her noktasında hizmet sağlaması gerektiği durumlarda merkez operasyon birimleri ve organize olması gereken diğer birimleri ile haberleşme sağlayabileceği bir sistem uygulamaya koymuştur.

Hytera hakkında: Hytera Communications Co. Ltd. PMR (Profesyonel Telsiz Haberleşme Sistemleri) sektöründe dünyanın önde gelen firmalarındandır. En başta hükümetler, güvenlik birimleri, ulaşım ve hizmet sektöründe yer alan şirketler olmakla birlikte pek çok alanda çok çeşitli kurum ve kuruluşlara tam teşekkürlü ve ihtiyaca yönelik hizmet sunmaktadır. Çin’in Shenzhen kentinde 1993 yılında kurulduğundan beri, PMR (Profesyonel Telsiz Haberleşme Sistemleri) alanında önemli bir yer edinmiş olan firma 120’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER