MarkaWorld.com

15. İRAN ULUSLARARASI ELEKTRİK FUARI’NA 34 TÜRK FİRMASI KATILDI

15. İRAN ULUSLARARASI ELEKTRİK FUARI’NA 34 TÜRK FİRMASI KATILDI
09 Aralık 2015 - 13:11 'de eklendi ve 1673 kez görüntülendi.
Aydınlatma ekipmanları sektörü İran’daki fırsatları mercek altına aldı. İran Enerji Bakanlığı tarafından düzenlenen 15. İran Uluslararası Elektrik Fuarı’na bu yıl Türkiye’den toplam 34 firma katıldı. Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), fuar kapsamında İran pazarındaki gelişimi yakından izlemek üzere Aydınlatma URGE Takımındaki 13 firmanın yer aldığı bir fuar katılımı düzenledi. TET İlet URGE Takımı, fuarda gördükleri ilgiden memnundu.

iran_2

TET organizasyonuyla 15. İran Uluslararası Elektrik Fuarı’na katılan 13 firma, 38. Hall’de ürünlerini sergileme fırsatı buldu. İran’ın yanı sıra bölge ülkelerden gelen ziyaretçiler, Türk firmalarına yoğun ilgi gösterdi. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile kurulan TET İlet URGE Takımının İran fuarına katılan TET Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Öztürk ve Besim Tuncay Oktayer, firmaların stantlarını gezerek hem ürünleri hem de fuar ile ilgili görüşlerini aldılar.

İran Ticaret Müşaviri Himmet Geriş, Uluslararası İran Elektrik Fuarı’nda TET standını ziyaret etti. Geriş, İran ve Türkiye arasındaki ticarette yaşanan sorunlar ve bunların çözümüne yönelik yürütülen çalışmalar hakkında TET Yöneticilerine bilgiler verdi.

İlet URGE Takımı’nda yer alan firmaların temsilcileri, Tahran’ın elektrikçiler çarşısı olarak bilinen Lalezar Çarşısı’na düzenlenen gezide buradaki firmalarla görüşme imkanı da buldular. Son tüketiciye seslenen aydınlatma ekipmanlarının satışının gerçekleştiği çarşıda, İran’daki ürünlerin Türk ürünlerine kıyasla yaklaşık 2-2,5 kat daha pahalı olduğu görüldü.

TET Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Öztürk ve Besim Tuncay Oktayer, Tahran dönüşü heyet ile ilgili yaptıkları değerlendirmede, aydınlatma sektörü için İran’da önemli fırsatlar olduğunu dile getirdiler. Türk ürünlerinin kalite, tasarım ve fiyat olarak İranlı tüketicilerin beklentilerini karşılayacak düzeyde olduğunu ancak firmaların pazara girmeden önce mutlaka iyi bir temsilci ve bayi ilişkisi kurmaları gerektiğine dikkat çektiler.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER