MarkaWorld.com

11. Türk – Alman Jinekoloji Kongresi dünyaca ünlü profesörlere ev sahipliği yapacak

Türkiye ve Dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi’nin 11.si 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Belek – Antalya’da gerçekleşecek.

11. Türk – Alman Jinekoloji Kongresi dünyaca ünlü profesörlere ev sahipliği yapacak
29 Nisan 2016 - 10:25 'de eklendi ve 1526 kez görüntülendi.

Sueno Hotels Deluxe kompleksinin Convention Center’ da gerçekleşecek Türk –Alman Jinekoloji Kongresi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önemli jinekologları bir araya gelecek. Güçlü bilim adamlarından oluşan  öğretim üyeleriyle  beraber, jinekoloji alanında lider olarak, uluslararası platformda saygınlık ve Türkiye’nin temsil edilmesine katkıda bulunan TAJEV (Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı) tarafından özel olarak hazırlanan bilimsel programda kurslar, uygulamalı eğitimler, uydu sempozyumları ve yuvarlak masa toplantıları ile beraber canlı cerrahiler ve pek çok yenilik yer alacak.

Prof. Dr. Cihat Ünlü’ nün açılış konuşması ile başlayacak olan kongrede, Prof. Dr. Sara Brucker ‘Surgical Gynecology – Quo Vadis?’, Prof. Dr. Camran Nezhat ‘Geleceğin Cerrahları, Geleceğin Cerrahisi ve Gelecekteki Eğitim’, Prof. Dr. Serdar Bulun ‘Uterin leiomyomaların tedavisinde kök hücrelerin hedefe oturtulması’, Prof. Dr. Karl Oliver Kagan ‘Gelecekteki sağlığımız için gebeliğin oluşturduğu pencere’, Prof. Dr. Kazuhiro Kawamura ‘Primer over yetmezliğinde yeni infertilite tedavileri’ sunumlarını gerçekleştirecekler.

jinekoloji_kongresi_2

Kongre, Prof. Dr. Ceana Nezhat moderatörlüğünde, biri Fransa’dan diğeri ise ABD’den olmak üzere iki interaktif canlı cerrahi sunuma ev sahipliği yapacak.

36 farklı ülkeden 150’ ye yakın konuşmacının yer alacağı 11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’nde; servikal kanser ulusal tarama programı HPV DNA ile tarama şeklinde yapılan düzenlemeler, erken menopoza girme riski olan kadınlar için yeni geliştirilen yumurta dondurma yöntemleri, azalmış over rezervinde çığır açabilecek tedavi yöntemleri, anne ölümlerini önleyebilecek detaylı çalışmalar, anne kanında bebeğe ait DNA parçalarının incelenmesi ile ilgili detaylı çalışmalar, “Minimal invazif cerrahi” olarak isimlendirilen ve çağımızın yeni cerrahi akımı olan robotik cerrahi, bu cerrahi yönteminin avantajları ve operasyon sonrası olumlu etkileri, sezeryan doğum oranlarının azaltılması ile ilgili çalışmalar, öne çıkan konu başlıkları olacak.

jinekoloji_kongresi_3

Jinekoloji dünyasında çığır açabilecek birçok yeni yöntemin, metodun açıklanacağı, interaktif sunumlar, canlı cerrahilerle renklendirilecek 11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’ne dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den 1500’e yakın doktorun katılması bekleniyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER