MarkaWorld.com

Gönye Tasarım’dan modernliği samimiyetle buluşturan satış ofisi: Park Mavera

İnşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle çözüm ortaklığı yapan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal’ın iç mekan tasarımını üstlendiği Park Mavera Satış Ofisi, ev sıcaklığının mekanın bütününde hissedilebildiği, samimiyet duygusunu seçkin detaylarla buluşturan tasarım kurgusuyla dikkat çekiyor.

Gönye Tasarım’dan modernliği samimiyetle buluşturan satış ofisi: Park Mavera
11 Ağustos 2016 - 10:18 'de eklendi ve 4098 kez görüntülendi.

Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Proje Tasarım tarafından İstanbul Başakşehir’de yer alan Park Mavera konut projesi kapsamında tasarlanan Park Mavera Satış Ofisi, satış ekibi ile müşteriler arasında ev sahibi-misafir ilişkisi yaşatan, samimi iç mekan kurgusu, detaylardaki modern, şık ve ince tasarım farklılıklarıyla öne çıkıyor.

gonye_4

Park Mavera Satış Ofisi projesinin ana temasını oluşturan ‘samimiyet’ vurgusunun iç mekandaki yansımaları, mekanın tümünde kendini hissettiriyor. Masabaşı satış mantığının bir kenara bırakıldığı Park Mavera Satış Ofisi’nde, kullanıcılar için özel olarak tasarlanan oturma grupları ile konfor üst düzeye çıkarılırken, mekanın ferahlığı; yeterli mahremiyete sahip küçük ölçekli satış alanları ile mekan için özel olarak tasarlanan yarı açık seperatörlerle sağlanmış. Mekanın geneline kullanışlı çözüm önerileri getirilerek köşelerin yumuşatılması ve eğrisel geçiş kullanımına ağırlık verilmiş. Zeminde oluşturulan platformlar ile sirkülasyon ve ağırlama alanları birbirinden kot ve malzeme farkıyla ayrıştırılmış.

gonye_3

Gönye Proje Tasarım tarafından Park Mavera Satış Ofisi’nin tümünde kullanılan renk, doku ve aksesuarlar, mekandaki seçkin ve davetkar ortamı vurgulayacak şekilde kurgulanmış. Düşeyde kullanılan siyah mermer, oniks ve pirinç aksamlar ile modern bir görünüm elde edilirken, duvar kağıdı ve kumaş kaplama ile zeminde tercih edilen ahşap parke ve özel üretim halı kombinasyonuyla sıcak bir mekan algısı yaratılarak aynı zamanda olası akustik problemlere de çözüm getirilmiş. Kullanılan malzemeler dışında mekanın bazı bölümlerinde tercih edilen düşey akustik panellerle akustik konfor kuvvetlendirilmiş. Modern mobilyalardaki renk ve doku kullanımı mekanın bütünüyle uyumlu ahşap aksamlı, sarı-yeşil tonlarının hakim olduğu kumaş kaplamalarla hem satış ofis tasarımına uygun olarak, hem de rahatlıktan ödün vermeyecek şekilde özenle seçilmiş.

gonye_5

Satış ofisi tasarımlarında önemli kriterlerinden biri olan aydınlatma seçimleri, tasarım ve seçilen malzemelerin en doğru şekilde yansıtılması açısından Park Mavera Satış Ofisi’nde de üzerinde çokça düşünülen konulardan biri olmuş. Duvarlarda kumaş kaplamaların arasında kullanılan oniks, arkadan ışıklandırıldığında hissedilen doğal dokusu ve yaydığı sıcak ışık sayesinde, satış ofisinin kendine has kimliğinin oluşmasına katkı sağlamış.

gonye_6

Mekanın genelinde tercih edilen gizli ışıklandırma, istenilen seçkin ve sıcak ortamın oluşturulmasına zemin hazırlarken, geometrik tasarımları ile öne çıkan sarkıt aydınlatmalar, ev havası veren şapkalı abajurlar ve dairesel platformların işlevini vurgulayan taş formunda plafonyerler, genel konseptin hedeflenen atmosfere ulaşmasında büyük rol oynamış.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER