MarkaWorld.com

ZEMİNLERE ZERAFET, DOĞAYA DESTEK VEREN MANTAR PARKELER

ZEMİNLERE ZERAFET, DOĞAYA DESTEK VEREN MANTAR PARKELER
04 Aralık 2015 - 18:27 'de eklendi ve 1710 kez görüntülendi.

Tamamen ekolojik ve çevre dostu bir ürün olan mantar parkeler, küresel ısınmanın korkutucu etkileri sonucu, çevre konularına verilen önemle yeniden aranan ve tercih edilen bir ürün haline geldi.

mantar_2

Tek bir ağaç kesilmeden elde edilen ve tamamen ekolojik bir ürün olan mantar parkeler, doğal güzelliklerinin yanı sıra makul fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Mantar parkelerin hammaddesi, mantar meşe ağacının kabuklarının sıkıştırılmış formundan elde ediliyor. Bir mantar meşesinden elde edilecek ilk mantar kabuğu ancak, 25-30 yıllık bir ağaçtan budanabiliniyor.

Kabukların katmanlar halinde soyulması işlemi elle yapılıyor ve bu işlemde ağaç hiçbir zarar görmüyor.

Hatta soyulan kabuklar her bir budama işlemi sonrasında yeniden büyüyerek, daha iyi bir dokuya kavuşuyor. Ömrü ortalama 150-200 yıl olan her bir mantar meşesine, hayatı boyunca en fazla 20 kez budama yapılıyor.

Yenilenebilen ve uzun ömürlü bir hammaddeye sahip olan mantar parkeler bu özellikleriyle çevre mücadelesinin de sembolü haline geldi. Çünkü modern teknolojiler bile mantarın yerini tutabilecek böylesi bir doğal materyal üretebilmiş değil.

Bu ekolojik ürün, çevre dostu özelliklerinin yanı sıra, estetik ve güzel görünümü, sağlıklı olması, dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı, akustik ve yalıtım özellikleri ve montaj kolaylığıyla da beğeni kazanıyor.

Mantar parkeler, sahip oldukları doğal ısı yalıtımı sayesinde üzerinde çıplak ayakla bile yürünebilecek bir zemin sunuyor.

Deforme olmasını engelleyen ve şeklini uzun yıllar korumasını sağlayan amortisör özelliği aynı zamanda konforlu bir basış rahatlığını da mümkün kılıyor.

Mantar parkelerde kullanılan yüzey cilalarının kir, mikrop ve mantar oluşumunu engellemesi ile sağlık ve hijyende sağlayan ürün, iç mekân hava kalitesine de olumlu katkıda bulunuyor.

mantar_3

Çünkü mantar parkeler, mikro fiberleri ne dışarıya veriyor, ne de içine hapsediyor.

Milyonlarca mantar hücresinden oluşan mantar parkeler, aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahip.

Her bir hücrenin birer ses ve termal yalıtıcı olarak görev yapmasıyla amortisör işlevi de görüyor.

Sivri topuklu ayakkabılar ya da ağır mobilya ayaklarıyla üzerine uygulanan basınç ne kadar güçlü olursa olsun, orijinal halini yeniden kazanarak esnekliğini koruyor.

Montajı son derece kolay olan mantar parkeler, su geçirmez yapılarıyla banyo ve mutfak gibi mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilinen bir ürün.

Dekorasyon tasarımlarının gerçekleştirilmesine de hız kazandıran bu ekolojik ürün, hiç hasarsız sökülüyor ve sökülen parçalar yeniden monte edilebiliniyor.

Doğal mantar ağacı kabuklarından, kendine has dokularda ve çarpıcı renklerde üretilen mantar parkeler, zeminlerini süsledikleri mekânlara sıcak ve zarif bir görünüm kazandırırken, çevre dostu özellikleriyle de dünya güzelliklerinin korunmasına yardımcı oluyor.

 

 

parkeonline_yatay_banner

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER