MarkaWorld.com

Yasmin Levy’den muhteşem konser

“Acıyı güzelleştiren kadın” olarak bilinen Yasmin Levy, IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri serisi kapsamında 5 Mayıs 2016 günü İstanbul’da Zorlu PSM’de sahne aldı.

Yasmin Levy’den muhteşem konser
06 Mayıs 2016 - 15:57 'de eklendi ve 1788 kez görüntülendi.

Ladino müziğinin sıra dışı yorumcusu Yasmin Levy, yeniden İstanbullular ile bir araya geldi.

Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayan Yasmin Levy, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa çıkardı.

Türk yaylı çalgılarının zengin tonları ile flamenko gitarının tutkulu sesini buluşturan Yasmin Levy, viyolonsel, piyano gibi batı müziği enstrümanlarıyla, doğunun ritimlerini harmanlayarak izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Yasmin Levy’ e sahnede Taksim Trio Grubu da eşlik etti. Birlikte muhteşem bir düete imza atan Yasmin Levy ve Trio Grubu, izleyenlerden büyük alkış aldı.

yasmin_levy_2

Türkiye’de konser vermekten büyük sevinç duyduğunu dile getiren Levy, ‘Ben kendimi Türk olarak görüyorum ve Türk Müzikleri dinleyerek büyüdüm. Her zaman söylediğim gibi, Türkçe diline aşığım’ dedi.

IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri serisi 7 Mayıs cumartesi günü de flamenkonun yıldızı Sara Baras’ın muhteşem şovuyla devam edecek.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER