MarkaWorld.com

Yaratıcılığın formülü Dam’da

Günümüzde kişilerin motivasyon, konsantrasyon ve yaratıcılığını çalışma ortamındaki fiziksel koşullar önemli ölçüde etkiliyor. İstiklal Caddesi’nde yer alan Dam, reklamcılardan üst düzey yöneticilere, yazarlardan müzisyenlere kadar mesleğinde yaratıcılığa ihtiyaç duyanlara rahatlıkla çalışabilecekleri bir ortam sunuyor.

Yaratıcılığın formülü Dam’da
12 Haziran 2016 - 12:50 'de eklendi ve 1676 kez görüntülendi.

İş yaşamında başarılı olmanın 3 önemli anahtarı var. Başarıyı elde etmek için önce motivasyonunuzu sağlamalı, sonra da konsantre olup yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Yapılan araştırmalara göre de kişiler duyularını harekete geçiren çalışma ortamlarında bu koşulları daha rahat sağlayarak işlerinde daha verimli oluyor. Çalışma ortamındaki sosyalleşme alanlarının motivasyon için önemi gün geçtikçe artarken, özellikle Y kuşağı çalışma yaşamında farklılıklar arıyor.

Bazen kalabalık bazen sessiz bir ortamı tercih ediyorlar
Dam Yönetici Ortağı Güray Yolukar, özellikle yaratıcılık gerektiren meslek gruplarındaki kişilerin çalışma ortamlarında birçok farklı özelliği bir arada istediğini vurgularken sözlerine şöyle devam ediyor: “Üyelerimiz genellikle yaratıcılığı iş yaşamlarında ön planda tutan kişilerden oluşuyor. Bu meslek grupları çalışma ortamlarında kimi zaman sessiz bir odayı, kimi zaman kalabalık bir ortamı tercih ediyor. Aynı zamanda canları istediğinde sosyalleşebilme fırsatı olmasının da onlar için önemli olduğunu görüyoruz. Çünkü yaratıcılık zorlayarak elde edilmiyor, farklı meslek gruplarından kişilerle sosyalleşmek veya çalışma ortamını değiştirebilmek de yaratıcılığa katkı sağlıyor” dedi.

dam_2

Monoton ofis ortamı yaratıcı insanların motivasyonunu olumsuz etkiliyor
Genç kuşağın özgür ruhuna da hitap ettiklerinin altını çizen Güray Yolukar; “Değişen neslin iş hayatından beklentisi artık çok farklı. Özellikle çalışma alanlarında aynı masada, aynı koltukta çalışırken yaratıcılıklarını kaybettiklerini düşünüyorlar. Ofis ortamından sıkılıyorlar ama evde tek başına çalışmak da istemiyorlar. Kafelerde çalışmak cazip gelmiyor ve co-working alanlarına yöneliyorlar. Hem girişimcileri hem sanatseverleri bir çatı altında topladığımız Dam, Y kuşağının da yaratıcılığına ışık tutuyor” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER