MarkaWorld.com

Yalıtımda “güvence sertifikası” dönemi…

Yalıtım sektörünün lider firması Canpa, müşterilerine sunduğu “Güvence Sertifikalı” hizmeti ile de sektöründe öncülük yapıyor.

Yalıtımda “güvence sertifikası” dönemi…
25 Nisan 2016 - 11:58 'de eklendi ve 1308 kez görüntülendi.

Son yıllarda hızla büyüyen inşaat sektörü, teknik ve estetik açıdan çıtayı dünya seviyesinin üzerine taşırken, sektörün ana unsurlarından yalıtım da aynı paralelde gelişerek artık inşaatta kalitenin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Bu süreçte hizmet kalitesi ile yalıtım sektöründe öne çıkan firmalardan Canpa, prestijli projelerin yalıtımcısı olarak isim yaptı. Sektörde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Canpa’nın 25 yıldır birlikte çalıştığı tam zamanlı ustaların da aralarında bulunduğu ekibi, “yalıtımın profesörleri” olarak anılıyor. Yaptıkları yalıtımdan sonra hiç sorun yaşanmayan çözümleri ile bilinen firma, şimdi müşterilerine sunduğu “Canpa Güvence Sertifikası” ile sektörde bir öncülüğe daha imza atıyor.

Canpa Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, bugüne kadar güvence sertifikası verdikleri firmaların sayısının 45’e ulaştığını bildirdi. Özcan, uygulamanın amacını, “Canpa Güvence Sertifikası ile müşterilerimiz diyor ki ’Ben depreme ve suya karşı en güvenilir yalıtım hizmetini aldım’. Bizim yapmak istediğimiz de buydu” şeklinde dile getirdi. Özcan, “Sertifika verdiğimiz firmaya en üst düzeyde hizmet veriyoruz, büyük dikkat gösteriyoruz. Bunun arkasında durmak ekibimize sorumluluk ve aidiyet duygusu aşılıyor. Garanti vermek mesele değil, mesele su yalıtımı uygulanan yapının bir daha hiç akmamasını sağlamak. Bizim temel prensibimiz şu: Yalıtım bir kez yapılır. Sorun yaşandığında tamiratı çok pahalı ve bazı durumlarda imkansız olabiliyor’’ diye konuştu.

canpa_2

“Yalıtım Profesörleri”…

Hazırladıkları “Yalıtım Profesörleri Kataloğu”nun baskı aşamasında olduğu bilgisini de veren Özcan, bu adlandırmanın kaynağını da şöyle açıkladı:

“25 yıldır bizimle çalışan, kendi bünyemizdeki ustalarımızla iş yapıyoruz. Onların biriktirdiği yalıtım deneyimi paha biçilemez. Su kaçırma ihtimali olan yeri öngörebiliyorlar. Zaten yalıtımda en büyük marifet bu… Sadece yapmak değil, su gelebilecek kritik noktaları öngörüp bunları engellemek. Yoksa tamirat herkesin yapabileceği bir şey… Yalıtım Profesörleri akmamasını sağlamak için detay çözümlerini sunabiliyor. Profesör ismini de biz takmadık, Rönesans, Tepe, Mesa gibi firmaların yönetim kurulu üyeleri ya da onların özel işlerini yapan firmaların patronları ‘sen bana profesörü gönder’ diye davet ediyorlar. Bizim farkımız bu ve biz bunu bir katalog haline getirip sınıflandırdık. 10 yıl üzeri tecrübeye sahip olanlar A Sınıfı, 5-10 yıl arası B Sınıfı… Ustaların bilgi ve tecrübe detaylarını yazdık, bu usta hangi konuda uzman ve kaç yıldır Canpa ile çalışıyor. Müşterilerimize bunu hediye edeceğiz.”

Yalıtımda farkı yaratan faktör hangisi?

Özcan, yalıtımda kullanılan ürünlerin artık birbirine benzediğini belirterek, asıl farkı yaratan unsurun ise işçilik kalitesi olduğunu vurguladı. Yalıtım konusunda bilincin de artık Türkiye’de yerleştiğini belirten Özcan, “Ürün fiyatları neredeyse gelebileceği dip noktalara geldi. Ama hala su yalıtımında problemler var. Bizim yaptığımız yerlerin akmamasının sebebi deneyimin getirdiği işçilik kalitesi” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER