MarkaWorld.com

Ünlü sanatçılar Down sendromlu çocukları sevindirdi…

Türkiye ekonomisine yön veren en önemli iş insanlarının kurduğu C Majör İş’ten Sesler Korosu, 15 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İstanbul Down Sendromu Derneği yararına konser verdi. Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, DenizBank CEO’su Hakan Ateş, Atasay Group Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer gibi iş dünyasının önemli isimlerinden oluşan 60 kişilik koroya, Alişan, Özgün, Ege ve Bora Gencer de misafir sanatçı olarak eşlik etti.

Ünlü sanatçılar Down sendromlu çocukları sevindirdi…
17 Mayıs 2017 - 13:45 'de eklendi ve 1371 kez görüntülendi.

İş dünyasının başarılarıyla çevresine örnek olan isimleri tarafından 2016 yılında hayata geçirilen C Majör İş’ten Sesler Korosu, sosyal farkındalık oluşturmak ve toplumsal dayanışmayı kuvvetlendirmek adına keyifli sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor. 15 Mayıs Pazartesi akşamı İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda İstanbul Down Sendromu Derneği yararına konser veren C Majör İş’ten Sesler Korosu, izleyenlere huzur dolu anlar yaşattı.

down_sendrom_2

C Majör İş’ten Sesler Korosu, ilk konserini Dünya Engelliler Vakfı koordinatörlüğünde 30 Kasım 2016 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda vermişti. Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, DenizBank CEO’su Hakan Ateş, Atasay Group Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Dedeman Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık, Orkestra Şefi ve Keman Virtüözü Muhammed Yıldırır ve Norse Grup Yönetim Kurulu Başkanı Soner Güzel’in girişimleriyle kurulan C Majör İş’ten Sesler Korosu’nun verdiği konserden elde edilen gelir engelli ve gazilere iletilmek üzere Başbakanlık 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışlanmıştı.

down_sendrom_3

2. konserden elde edilen tüm gelir ise İstanbul Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacak. Ünlü sanatçılar Alişan, Özgün, Ege ve Bora Gencer’in de misafir sanatçı olarak yer aldığı Yeliz Yeşilmen’in canlı sunumuyla renklenen gecede, Türkiye’nin en önemli iş insanlarından oluşan 60 kişilik koro, 45 kişilik senfoni orkestrasıyla Türk Sanat Müziği’nin en sevilen 25 şarkısını seslendirdi. Gecede Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Başkan Yardımcısı Aydan Gömügen Tuncay, Sosyal Komite Başkanı Şule Kurtar, Proje Koordinatörü ve Koro Şefi Nergis Yıldırır da hazır bulundu. Geceden elde edilecek tüm gelirin İstanbul Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacağı bu anlamlı konser için Recai Çakır, “Ömrümüz yettiğince şarkı söylemeyi seven iş dünyasının değerli üyeleri ve alanlarında kendilerini kanıtlamış kişilerle kimsesiz çocuklar ve hayır kurumları yararına konserler düzenlemeyi amaçlıyoruz. Çünkü insanlara verilecek en kutsal armağanın paradan öte ilham, inanç ve umut olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımıza çok daha güzel yarınlar bırakmalıyız ve bunun için hepimizin el ele vermesi gerekiyor. Farklı dernek ve yardım kuruluşlarıyla da ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her yıl dört konser düzenlemeyi ve dört farklı yardım kuruluşuna el uzatmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu. Çakır, “İş insanlarımızın verdiği desteğin yanı sıra toplumda sürekli göz önünde olan sanatçılarımız da bu anlamlı organizasyonlarda bizi yalnız bırakmıyor. Bu anlamlı gecede hiçbir ücret talep etmeden gönüllü olarak sahne alan misafir sanatçılarımız Alişan, Özgün, Ege ve Bora Gencer’e sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER