MarkaWorld.com

Ulusal Genç Yetenekler Yarışması 2017 başvuruları başladı…

Yarışmada başarılı olan gençler 19 Mayıs 2017’de “Genç Yetenekler Haftası” konserinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak.

Ulusal Genç Yetenekler Yarışması 2017 başvuruları başladı…
03 Mart 2017 - 9:26 'de eklendi ve 2132 kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), Genç Yetenekler Haftası konserinin solistlerini belirlemek üzere bu yıl da Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkıları ile “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” düzenliyor.

“Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nın başvuruları 14 Nisan’a kadar yapılabilecek. İDSO tarafından her yıl düzenlenen “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”, 2017 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilecek.

idso_2

Dereceye giren adaylara İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Mayıs 2017 tarihli “Genç Yetenekler Haftası” konserinde çalma olanağı verilecek. Seçici Kurul, konser programının süresini göz önüne alarak dereceye giren eserlerin tamamını veya bazı bölümlerini programa dahil edecek. Ayrıca birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek.

Başvuru için gerekli dosyaların 14 Nisan 2017 tarihine kadar İDSO Müdürlüğüne veya info@idso.gov.tr adresine gönderilmesi gerekiyor. Detaylı bilgi www.idso.gov.tr adresinden edinilebilecek. Yarışma tarihleri , 14 Nisan 2017 tarihinden sonra www.idso.gov.tr’den duyurulacak.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER