MarkaWorld.com

ULI Gayrimenkul’de kadın liderler 8 Mart’ta gayrimenkulde kadın araştırmasını başlatıyor…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Toplumsal hayatta kendine yaşam alanı açmaya, erkeklerle eşit haklara ve koşullara sahip olmaya çalışan kadınların günü.

ULI Gayrimenkul’de kadın liderler 8 Mart’ta gayrimenkulde kadın araştırmasını başlatıyor…
06 Mart 2017 - 14:21 'de eklendi ve 1420 kez görüntülendi.

Gayrimenkul sektöründe azımsanmayacak sayıda kadın çalışan ve yönetici bulunmakla birlikte; kadın görünürlüğünün ve temsilinin yeterli olmadığını düşünerek, Mayıs 2016’da ULI Türkiye Gayrimenkulde Kadın Liderler çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz.

uli_4

Bu kapsamda, ULI olarak, faaliyet alanımız olan gayrimenkul ve arazi kullanımı sektöründe kadınların durumunu saptamak ve bu tespitler çerçevesinde kadının içinde bulunduğu koşulları iyileştirmek üzere, ABD’de ULI Kadın Liderler Girişimi (WLI) ‘nin, 8000 kadın üyesiyle yaptığı anket çalışmasını karşılaştırmalı olarak Türkiye’de de hayata geçiriyoruz. Avrupa’da ilk kez Türkiye’de yapılacak olan araştırmayı, ULI Türkiye, GYODER ve Türk Müteahhitler Birliği’nin ortaklaşa girişimi ve işbirliği ile gerçekleştireceğiz.

uli_3

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nde başlatılıp, Nisan ayında tamamlanması hedeflenen araştırma sonuçlarına göre, gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların durumunun iyileştirilmesi ve kadınların sektörde daha etkin yer alması için yapılması gerekenler tespit edilecek ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalar geliştirilecek.

uli_2

Gayrimenkul sektöründe yürütülen bu çalışmanın diğer sektörlere de örnek olmasını ve gayrimenkul sektörü dışında da benzer çalışmaların başlatılmasını; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ülkemizde kadınlara fırsat eşitliği için bir dönüm noktası olmasını; kadın-erkek birlikte büyüteceğimiz ekonomiyle çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmayı arzu ediyoruz.

Kadının her ortamda eşit temsil edildiği daha güzel bir dünya dileğiyle…

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER