MarkaWorld.com

Türkerler Holding 7 bin 279 yeni istihdamla seferberliğin lideri oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan istihdam seferberliğinde, cesur hamleler yapan Türkerler Holding öne çıkmayı başardı.

Türkerler Holding 7 bin 279 yeni istihdamla seferberliğin lideri oldu…
02 Mart 2017 - 13:15 'de eklendi ve 1137 kez görüntülendi.

Son dönemde dev hastane ve enerji yatırımlarıyla dikkat çeken Türkerler Holding’in yürüttüğü projelerde 2017 yılında istihdam edilecek yeni personel sayısı 7 bin 279’a ulaşacak.

Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğine öncülük etmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Türkerler Holding, 2017 yılında tarihi bir rakama imza atmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan istihdam seferberliği kapsamında hızlı hareket eden ve cesur kararlarla öne çıkan Türkerler Holding liderliği aldı. Türkerler Holding, 2017’de 7 bin 279 yeni istihdam sağlayacağını duyurdu.

turkerler_2

Üyesi olduğu Ankara Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir’le birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, istihdam seferberliği kapsamında aldıkları kararı tüm kamuoyuna açıkladı. Türker, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine öncülük etmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kazım Türker, “Türkerler Holding olarak, Türkiye’nin refahı ve kalkınması için 50 yıldır sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi, çok daha cesur adımlarla daha ileri taşımaya kararlıyız. Türkiye ekonomisindeki istikrarın devamı için bugüne kadar üzerimize düşen ne görev varsa yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğini, Türkiye’ye daha çok hizmet etmek için bir fırsat olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Kazım Türker, “Bu kapsamda yürüttüğümüz projelerimizle birlikte tüm personel sayımızı yüzde 50 oranında artırma kararı aldık. Tüm projelerimizde halen 14 bin 500 olan personel sayısını, istihdam seferberliği kapsamında 2017’de 7 bin 279 kişi arttırarak 21 bin 800’e çıkaracağız. İlk aşamada Nisan ayı sonuna kadar 2 bin 669 kişi işe alacağız. Bu sözümüzü, bir raporla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da sunacağız. Takip etmelerini isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

turkerler_3

Ağırlıklı olarak “Kamu Özel İşbirliği” çerçevesinde yürüttükleri Ankara, İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri projelerinde yeni istihdam yaratacaklarını kaydeden Türker şöyle devam etti: “2019’da bitmesi planlanan 3 hastane projemiz hizmete girdikten sonra da Türkerler olarak istihdama katkımız devam edecek. Hastanelerin devreye girmesiyle yaklaşık 20 bin yeni istihdam sağlanacak. Bu projelerde Sağlık Bakanlığı 10 bin 100 sağlık personeli istihdam edecek. Bizim 3 hastanede istihdam edeceğimiz çalışan sayısı 10 bin 500’e ulaşacak”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER