TUNA EV VE TUNA OFİS İSMOB FUARI’NDA

TUNA EV VE TUNA OFİS İSMOB FUARI’NDA
11 Ocak 2016 - 11:46 'de eklendi ve 2240 kez görüntülendi.

“Bugünün yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla mobilya sektöründe fark yaratan Tuna Ev ve Tuna Ofis, 12-17 Ocak 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 12. İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) tasarım kadar ergonomiye de odaklı yeni koleksiyonlarını sergileyecek. Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı olan ve bu yıl 150 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen İSMOB’da 3. salon 324 no’lu stantta yer alan Tuna Ev ve Tuna Ofis, zamansız tasarımlarıyla 2016’ya damgasını vuracak.

tuna_2

Tuna Ofis’in İSMOB’da sergileyeceği koleksiyonlardan biri olan Corinth, Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkanı Ozan Tığlıoğlu’nun imzasını taşıyor. Adını ve ilhamını 5. yüzyılda kullanılan sütun yapısından alan Corinth; rengi, dokusu ve kaplamasıyla farklı malzemelerin kombinasyonu sayesinde ofislere dinamizm katıyor. Ayrıca koleksiyon mekana göre kurgulanabildiği için tüm ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyor.

tuna_5

Tasarım çalışmalarını Milano’daki stüdyosundan yürüten Sezgin Aksu; Tuna Ofis için tasarladığı yeni koleksiyonu Metis’te tüm ürünlerin odak noktasına üçgeni koyuyor. Metis, yalınlığı ve ihtişamı bünyesinde bir arada barındırıyor. Lake ve kaplama alternatiflerinin yer aldığı Metis koleksiyonunda, cam ve metalin eşsiz uyumunu da tasarımlara yansıyor.

tuna_4

Tuna Ev ise İSMOB’a 2016 koleksiyonundan 3 farklı ürün grubuyla katılacak. Bu ürün gruplarından biri olan Go, Gülşah Soyluer ve Onur Aygenç imzası taşıyor. Go’nun klasik Türk motiflerinden yola çıkılarak oluşturulan konsepti, günümüz estetik anlayışı ve beklentileriyle şekillendirildi. Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Dikmen’in imzasını taşıyan Nar Ürün Grubu ise “tanıdıklık” hissinden yola çıkılarak tasarlandı. Grupta yer alan tüm ürünlerde yumuşak ve zarif eğimlerin sıcak ve davetkar duruşu, biçimsel hassasiyetlerle kombinlendi. İSMOB’da sergilenecek bir diğer ürün grubu olan Cante ise Tuna Ev’in zamansız ve şık tasarımlarından… Cante’de klasik formlar modern dokunuşlarla yorumlandı, farklı malzemelerin bir arada kullanılarak estetik bir görüntü ortaya çıkarıldı.

 

mobilyaonline_yatay_banner1

İLGİLİ HABERLER