MarkaWorld.com

TriAx® Geogrid, Bilmer güvencesiyle Türkiye’de

Zor dizayn ve inşaat problemlerinde katman kalınlığının azaltılmasında yüksek performans sağlayan Tensar® TriAx® sunduğu maliyet avantajı ile fark yaratıyor.

TriAx® Geogrid, Bilmer güvencesiyle Türkiye’de
14 Mart 2016 - 10:52 'de eklendi ve 1616 kez görüntülendi.

Bilmer İnşaat’ın Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü zemin güçlendirme ve zemin stabilizasyonu, üst yapı optimizasyonu ve zemin güçlendirmesi ürünleri, erozyon önleme sistemlerinin imalat ve tedariğinde dünya lideri olan Tensar’ın TriAx Geogrid’ı sektöre yön vermektedir.

Dünyada bir çok ülkede, farklı iklim ve toprak koşullarında özellikle zor dizayn veya inşaat problemlerinde kullanılan Tensar TriAx Geogrid, katman kalınlığını azaltıyor. Ayrıca, kapatma dolgu kalınlığını standart stabilize edilmemiş dizayna göre % 50 oranına kadar düşürüyor ve hiçbir performans kaybı yaşanmıyor. Taşeron, bu uygulamayla zemin stabilizasyon çalışmalarında % 50’ye kadar hem para hem de CO2 emisyonlarında tasarruf elde edebiliyor.

bilmer_2

Kullanım alanlarının yanı sıra hegzagonal grid yapısıyla da 360 derece yüksek performans gösterdiği kanıtlanan Tensar TriAx Geogrid, kullanıldığı alanlardaki zeminlerin katman kalınlığının azaltılması, ömrün uzatılması, taşıma kapasitesinin artırılması, farklı oturmaların kontrolü, zayıf dolguların kapanması ve boşlukların geçilmesi gibi konularda dünya çapında projelerde yer alarak sorunları başarıyla sonuçlandırmaya devam ediyor.

bilmer_3

Dünya çapında pek çok büyük projede 30 yıldan daha fazla süredir kullanılan Tensar Triax, dünya çapında aldığı GS 2010 Awards, (Uluslararası), Better Roads Awards 2010, (ABD), IGS 2009 Awards, (Çin), AUTOSTRADA 2008’de Altın Madalya, (Polanya), Brno Building Fair 2008’de Altın Madalya, (Çek Cumhuriyeti), CIVILS 2007’de NCE Innovation Award, (İngiltere) gibi pek çok ödüle sahiptir.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER