MarkaWorld.com

Tindersticks’le, Zorlu PSM sahnesinde buluşmaya geri sayım başladı

90’lı yılların başında dahil oldukları müzik sahnesine her biri birinden değerli 10 albüm armağan eden Tindersticks, geçtiğimiz Ocak ayında yayınladıkları son albümleri ‘The Waiting Room’un turnesi kapsamında, 27 Mayıs 2016’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro’da sahne alacak.

Tindersticks’le, Zorlu PSM sahnesinde buluşmaya geri sayım başladı
20 Mayıs 2016 - 9:51 'de eklendi ve 1762 kez görüntülendi.

90’ların popüler İngiliz müzik akımları olan indie ve brit pop türünde klasikleşen şarkıları, edebi şarkı sözleri ve Stuart Staples’ın eşsiz sesiyle 90’lardan günümüze uzanan Tindersticks, müzik sahnesinde melankoliyi notaya dökebilen en iyi gruplar arasında.

tindersticks_2

Müzik kariyerlerine 1991 yılında Nottingham şehrinde Asphalt Ribbons adıyla başlayan İngiliz grup, “Old Horse” adını verdikleri mini bir albüm yayınladı. Bir yıl sonra Tindersticks ismini alan grup, “Patchwork” isimli ilk single’ı ile her albümde farklı bir kimliğe büründüğü ve eşsiz orkestral düzenlemelerle sahip şarkılarla dolu müzik kariyerlerinin resmi başlangıcını gerçekleştirdi.

Stuart Staples’ın Nick Cave, Leonard Cohen ve Ian Curtis semalarında gezinen derin ve vurucu sesi, İngiliz grubun kendine özgü melankolik atmosferiyle birleştiğinde ortaya çok etkiliyeci notalar çıkmaktadır. Kariyerinde Curtains ve Waiting for the Moon gibi başyapıtlara imza atan, önemli yayın organları ve müzik eleştirmenlerince alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak gösterilen Tindersticks, güçlü canlı performansı ile dinleyicileri melankolik anılarla süslü derin bir yolculuğa çıkartıyor.

tindersticks_3

2010’da hayatını kaybeden Lhasa De Sela ve Savages’tan Jehnny Beth’in sesini duyabileceğiniz yeni albüm ‘The Waiting Room’un turnesi kapsamında, Tindersticks’in tarifsiz güzellikteki canlı performansları 27 Mayıs’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER