MarkaWorld.com

Teleperformance ve Gittigidiyor Contact Center World’den ödülle döndü

Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet sağlayıcısı Teleperformance ve Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi Gittigidiyor, birlikte katıldıkları çağrı merkezi sektöründe dünyanın en iyi uygulamalarının ödüllendirildiği Contact Center World Awards’ta, “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde EMEA birincisi oldu.

Teleperformance ve Gittigidiyor Contact Center World’den ödülle döndü
06 Haziran 2016 - 9:29 'de eklendi ve 1437 kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet sağlayıcısı Teleperformance ve Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi Gittigidiyor, çağrı merkezi sektörünün en prestijli ödüllerinden Contact Center World Awards’ın Londra’da düzenlenen EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölge finalinden ““En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde ödülle döndüler.

2015’te de iki ödül aldığı organizasyondan bu sene de ödülle dönen Teleperformance Türkiye, EMEA bölgesinde gerçekleştirilen yarışmada Gittigidiyor ile birlikte “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kategorisinde yarıştı. Dünyada çağrı merkezi sektörünün en iyilerini buluşturan organizasyonda iş ortağı Gittigidiyor ile birlikte birinciliğe (altın madalya) layık görülen Teleperformance Türkiye, Kasım ayında Las Vegas’ta düzenlenecek dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan:Gerçek anlamda müşteri memnuniyetini sağlayabilmek bütünleşik bir çalışma gerektiriyor

Teleperformance Genel Müdürü Engin Utkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki saygın organizasyonlarından olan Contact Center World Awards’ın düzenlediği EMEA bölge finallerinden birincilikle ülkemize döndüğümüz için son derece mutluyuz. Her sene bir iş ortağımız ile katıldığımız bu önemli organizasyonda bu yıl da “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” ile ödül almaya hak kazandık.” diye belirtti.

Utkan, ödüle layık görüldükleri bu başarının arkasında dünyadaki en iyi uygulamalarını ve gelişmekte olan teknolojileri yakından takip eden Teleperformance Türkiye ve Gittigidiyor ekiplerinin etkili takım çalışması olduğunu belirtti.

“Türkiye’nin e-ticaret ev sahibi” vizyonuyla faaliyetlerini yürüten ve bir eBay şirketi olan Gittigidiyor’a çok kanallı (omnichannel) müşteri deneyimi anlayışıyla telefon, e-posta, web formları, web chat, forum ve şikayet siteleri üzerinden 360 derece müşteri hizmetleri, temel seviyede teknik destek, sahte işlem tespiti, ürün iade ve anlaşmazlık yönetimi konularını içeren BPO hizmetlerini sunmaktayız.

gittigidiyor_2

Gittigidiyor’a sunduğumuz hizmetin amacı, eşsiz müşteri deneyimi sunmak, Gittigidiyor üzerinden yapılan satışların artmasına katkı sağlamak ve maliyetleri düşürmekti. Bu çalışma çok köklü ve bütünsel bir çalışma; müşteri analizleri sonucunda hızlı aksiyon alıp müşteri memnuniyetini hedeflenen seviyeye ve hatta daha da üzerine çıkardığımız bir iş birliği” diyen Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, Gittigidiyor ile sürdürdükleri operasyonlarda kendilerini bu hedefe taşıyan nitelikli ve deneyimli bir çalışan kadrosuna sahip olmanın güvenini yaşadıklarını belirtti. Utkan, başarımızın ve müşteri hizmetlerine yönelik çalışmalarımızın uluslararası düzeyde bir kez daha tescillenmesi bizi çok mutlu etti. Gittigidiyor ile Teleperformance arasındaki verimli iş birliğinin önümüzdeki yıllarda da büyüyerek devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Gittigidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ise, ödül aldıkları “En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı” kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: “Teleperformance Türkiye ile yürüttüğümüz iş birliğiyle, prestijli ödüllerden biri olan Contact Center World Yarışması’nda birinciliğe layık görüldüğümüz için gururluyuz. Gittgidiyor olarak Türkiye’de herkesin, e-ticaretin sunduğu avantajlardan güvenle faydalanmasını amaçlıyoruz. Bu yaklaşımla, önemli aksiyonlar almaya devam ediyoruz. ‘Omni-channel’ yani bütünleşik kanallı pazarlama stratejilerimizle birbiriyle konuşan kanallar ve bu kanallarda uyguladığımız farklı ancak birbiriyle entegre çözümler sayesinde, müşterilerimize ilham verici bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımızı pekiştiren hizmetlere yaptığımız yatırımlar bize yüksek müşteri memnuniyeti ve bağlılığı olarak geri dönüyor. Müşterilerimizin hizmetlerimizden memnun kalmaları ve doğru iletişim temeli üzerine kurulmuş bir alışveriş deneyimi yaşamaları bizim için en önemli konular. Bu noktada Teleperformance Türkiye’nin ihtiyaçlarımıza uygun sunduğu omnichannel müşteri hizmetleri, online alışverişin daha da güvenli ve sorunsuz hale gelmesine büyük katkı sağladı.”

Dünya finalinde birincilik için yarışılıyor

Amerika, Asya, EMEA ve Küresel Contact Center World Events kapsamında uluslararası çağrı merkezi endüstrisinin en iyilerini buluşturan organizasyon, her yıl farklı bir ülkede düzenlediği yarışmalarla bölge finallerinde birinciliği elde eden çağrı merkezlerini belirliyor. Bölgelerinde birincilik ödülünü almaya hak kazanan çağrı merkezleri, Kasım ayında bu kez ABD’de düzenlenen dünya finallerinde birincilik için yarışacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER