MarkaWorld.com

Tekno Asfalt’tan Senegal Yol Projesi için asfalt plenti

Benninghoven Asfalt Plentlerinin Türkiye’deki çözüm ortağı olan Tekno Asfalt, Senegal’de gerçekleşirilecek olan ECORTA firmasının aldığı şehirler arası yol projesinde kullanılmak üzere ECO 3000 Konteyner Tip asfalt plentinin satışını tamamladı. Diğer asfalt plentlerine göre % 20 oranında yakıt tasarrufu sağlayan Benninghoven ECO 3000 asfalt plentinin, 2018 yılı sonunda kadar 1 milyon ton asfalt üretimi gerçekleştirmesi planlanıyor.

Tekno Asfalt’tan Senegal Yol Projesi için asfalt plenti
15 Mart 2017 - 12:17 'de eklendi ve 1009 kez görüntülendi.

Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt ve Senegal’in en önemli yol yapım firmalarından biri olan ECOTRA firması ile önemli bir iş birliğine imza attı. Şehirler arası yol projesinde kullanılacak olan Benninghoven ECO 3000 asfalt plentinin kurulumunun, Tekno Asfalt ekibinin gönderdiği “Şantiye Hazırlık Dosyası”na uygun olarak tamamlamasının ardından, Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

Ankara Kazan’da kurulan Tekno Endüstri fabrikasında gerçekleştirdiği asfalt plenti ve komponentlerinin üretimi ile ihracata başlayan Tekno Asfalt, asfalt plentinin yanı sıra, kendi üretimi olan 4 adet bitüm tankı ve 1 adet kızgın yağ jenaratörünün de satışını ilgili proje özelinde gerçekleştirdi. Proje kapsamında talep edilen tüm asfalt üretimi, özel bir çalışmaya gerek kalmadan Benninghoven ECO 3000 afalt plenti ve Tekno Endüstri fabrikasında üretimi gerçekleştirilen asfalt ekipmanları ile sağlanacak. 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması planlalan şehirler arası yol projesinde toplamda 1 milyon ton asfalt üretimi gerçekleştirmesi planlanıyor.

Satışı gerçekleşen Benninghoven ECO 3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti %4 agrega iç nem oranında 240 ton/saat ve %3 agrega iç nem oranında 260 ton/saat asfalt üretim kapasitesine sahiptir. Benninghoven ECO 3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, Benninghoven’in diğer asfalt plentleri gibi minimum %20 yakıt tasarrufu sağlıyor.

Benninghoven ECO-3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, 400 °C çalışma sıcaklığına uygun olarak tasarlanmış ve bu özelliği sayesinde diğer bütün Benninghoven asfalt plenti modellerinde olduğu gibi standart olarak mastik asfalt üretebilme özelliğine sahip.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER