MarkaWorld.com

Teho Teardo & Blixa Bargeld Zorlu PSM’de

Çıkış albümleri “Still Smiling”den üç yıl sonra, Teho Teardo ve Blixa Bargeld hem sanatsal, hem de kişisel anlamda aralarındaki özel bağın bir meyvesi olan yeni albümleri “Nerissimo” ile 13 Mayıs’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Sanatçılara sahnede aynı zamanda Semplice Quartet eşlik edecek…

Teho Teardo & Blixa Bargeld Zorlu PSM’de
09 Mayıs 2016 - 10:59 'de eklendi ve 1980 kez görüntülendi.

Teho Teardo & Blixa Bargeld, İtalyanca’da siyah (simsiyah) anlamına gelen “Nerissimo” adını verdikleri yeni albümleri, siyahın içindeki tüm renkleri barındırdığı gibi müziğin tüm olasılıklarını da dinleyenlere sunuyor. Almanca, İngilizce ve İtalyanca yazılan ve söylenen şarkılar mikroskobik ve hücresel boyuttan, yedi dakikalık gerçeküstü masalsı ve kozmik bir yolculuk olan “Animelle”e kadar uzanıyor.

“Nerissimo”nun İngilizce versiyonu ile açılıp İtalyanca versiyonu ile kapanarak bir kitap gibi sonlanan albüm, ikilinin ses yelpazelerine eklediği nefesli çalgılar ile daha renkli hale geliyor. Şarkıların çoğunda bas klarnet, Teho’nun bariton gitarı ile klasik yaylı çalgılar ve yoğun zil sesleri baskın tonlarda yer buluyor. Bir araya gelen tüm bu sesler bir frekans spektrumu oluşturarak, Blixa’nın sakin ve yumuşak sesini sarıyor ve destekliyor.

zorlu_3

Semplice Quartet de sahnede olacak

Dinleyicilere, kaydedildiği Roma ve Berlin’i birbirine bağlayan lisanlar arasında bir tünelden geçiyormuş hissi yaratan Teho Teardo & Blixa Bargeld’ın müzikle birbirine bağlanan duygusal yolculuklarının sıradaki durağı 13 Mayıs akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi olacak. Türkiye’den yaylı dörtlüsü Semplice Quartet de konserde sanatçılara eşlik ederek farklı bir tını yaratacak.

Teho Teardo… Ödüllü bir müzisyen

Teho Teardo Roma’da yaşayan bir müzisyen, besteci ve ses tasarımcısı. Oscar ödüllü yönetmenler Paolo Sorrentino ve Gabriele Salvatores’in bir çok filminin müziklerini yapmış ve Ennio Morricone Ödülü ve David Di Donatello gibi pek çok ödülün sahibi.

Blixa Bargeld… Uzun süre Nick Cave’in gitaristliğini yaptı.

1959 yılında Batı Berlin’de doğan Blixa Bargeld, alaylı bir sanatçı olarak şarkıcı, yazar, besteci ve yönetmen olarak çalışmalarını sürdürüyor. 10 seneden fazla bir süre “Nick Cave and the Bad Seeds”in gitaristliğini yaptı. “Einstürzende Neubauten”ın 1980 yılındaki kurucularından biri olan sanatçı, San Francisco, Berlin ve Pekin’de yaşıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER