MarkaWorld.com

Şişecam Düzcam, Yeşil Rapido Konferansı’nın Altın Sponsoru oldu

Şişecam Topluluğu şirketlerinden düzcam alanında faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Dünya Çevre Haftası’nda düzenlenen Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’nın altın sponsoru oldu. Konferansa dünyaca ünlü İtalyan Mimar ve Şehir Plancısı Stefano Boeri ve Murat Kader konuk konuşmacı olarak katıldı.

Şişecam Düzcam, Yeşil Rapido Konferansı’nın Altın Sponsoru oldu
13 Haziran 2016 - 14:12 'de eklendi ve 1643 kez görüntülendi.

 Kent planlaması, sürdürülebilir mimarlık üzerine bilgi ve birikimlerin paylaşıldığı konferansa; kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve kenti adına söyleyecekleri olan “kentliler” katıldı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını destekleyen Türkiye’nin lider, Avrupa’nın 2’nci büyük düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, Dünya Çevre Haftası kapsamında düzenlenen Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’nın altın sponsorluğunu üstlendi.

Kent planlaması, sürdürülebilir mimarlık üzerine bilgilerin aktarıldığı ve ana teması “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” olan konferansa dünyaca ünlü İtalyan Mimar Stefano Boeri, Evrenol Mimarlık’tan Mehpare Evrenol ve Mental Design Work’den Salih Çıkman ve TeamFores Mimarlık’tan Serter Karataban ve İkidesign’dan Murat Kader, Altensis’den Emre Ilıcalı konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Proje yönetimi, yatırım planlama ve uygulama uzmanı Prof.Dr. M.Rıfat Sağlam, Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası / Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve ERKE Tasarım Kurucu Ortağı Cemil Yaman ana konuşmacılar arasında yer aldı.

Bireysel sunumlar ve iki oturum şeklinde gerçekleştirilen konferansın ilk oturumunun moderatörlüğünü Doç Dr. Ece Ceylan Baba, ikinci oturumun moderatörlüğünü ise Cem Haydar Bektaş yaptı.

Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan ve Milano’da inşa edilen Bosca Verticale projesinin imzasını taşıyan Stefano Boeri konferansta gerçekleştirdiği konuşmasında “İtalyan mimarisinin ve Milano’nun sembolik binasına dönüşmesinden önceki hayatını ve dönüm noktasını” aktardı.

Ayrıca konferansta AGT sponsorluğunda Ekoyapı tarafından Türkçe’ye çevrilen, Boeri’nin Aralık 2015’de yayınlanan The Vertical Forest isimli kitabı katılımcılara hediye edildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER