MarkaWorld.com

Siemens, akıllı şebekelerdeki deneyimini ICSG 2017’de paylaştı…

Siemens, yeni yaklaşım ve teknolojilerle geliştirdiği akıllı şebeke sistemlerine yönelik ürün ve çözümlerini, 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG 2017’de tanıttı.

Siemens, akıllı şebekelerdeki deneyimini ICSG 2017’de paylaştı…
25 Nisan 2017 - 8:52 'de eklendi ve 1624 kez görüntülendi.

Akıllı şebekeler ve şehirler alanındaki araştırmacıları, uygulayıcıları, geliştiricileri ve kullanıcıları uluslararası bir platformda bir araya getiren ICSG Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi’nin beşincisi, 19-20-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Akıllı şebeke teknolojilerinin gelişimi için dünya genelinde pek çok çalışmaya imza atan Siemens; bu alandaki deneyimi ve yenilikçi akıllı şebeke sistem ve çözümlerini fuar katılımcılarıyla paylaştı.

ICSG 2017’de T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’in moderatörlüğünde gerçekleşen “Akıllı Şebekeler’de Küresel Dinamikler Paneli’nde konuşmacı olarak yer alan Siemens Global, Bulut Çözümleri Yöneticisi Andy Turner. dünyada akıllı şebekelerle ilgili yeni çözümlerin ve uygulamaların altını çizdi.

siemens_2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı Standı Ziyaret Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın da konuşmacı olarak yer aldığı ICSG 2017’de, Türkiye’deki enerji yönetimi alanındaki teknolojik gelişmelere ve akıllı şehirlerin önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Fuarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Siemens Türkiye standını ziyaret ederek, Siemens’in akıllı şebeke teknoloji çözümlerini inceledi.

siemens_3

Akıllı şehirler dönemi başlıyor

ICSG 2017’de Akıllı Şebekelerde Küresel Dinamikler, Akıllı Şehirler, Akıllı Elektrik Dağıtım Şebekeleri, Akıllı Şebekeler ve Şehirlerde Siber Güvenlik, Akıllı Gaz Dağıtım Şebekeleri, Akıllı Şehirlerde Teknolojik Gelişmeler ve Akıllı Şehirlerin Geleceği konuları masaya yatırıldı.

Aynı başlık altında bir fuarın da yer aldığı etkinlik; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayelerinde, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve IEEE Power & Energy Society (IEEE-PES) desteğiyle gerçekleştirildi.

siemens_4

Siemens, Akıllı Şebekeler’i Türkiye’de geliştiriyor

Dünya üzerinde Akıllı Şebekeler’in gelişimi için dört farklı merkez belirleyen Siemens’in bu merkezlerinden biri Türkiye’de bulunuyor. Dijital Şebekeler çözümlerini Türkiye’de geliştiren Siemens, var olan altyapıyı daha akıllı ve otomatize ederek, insan hatalarından arındırarak, daha verimli kullanabilmeye odaklanıyor. Bu merkezde geliştirilen teknolojilerin zaman içinde Siemens’in faaliyet gösterdiği 190 ülkede kullanılmaya başlaması hedefleniyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER