MarkaWorld.com

Sesli arama özelliği ile bilet almak artık daha kolay

Otobüs, uçak, deniz otobüsü ve TCDD biletlerini bir arada sunan ilk ve tek online bilet sitesi Biletall, yenilenen web sitesini birçok farklı özellikle kullanıma açtı. Online bilet sektöründe bir ilk olan ve Google Chrome ile geliştirilen ‘Sesli Bilet Arama’ fonksiyonu; tercih edilen seyahat aracının, tarihin ve rotanın söylenmesiyle tüm alternatifleri saniyeler içinde ekrana getiriyor. Sesli bilet arama fonksiyonunun yanı sıra 3 günlük sonuçlar arasında en ucuz bileti gösterme ve en ucuz alternatif ulaşım aracı hakkında ipucu özelliği, Biletall’ın sunduğu yeni fonksiyonlar arasında yer alıyor.

Sesli arama özelliği ile bilet almak artık daha kolay
14 Haziran 2016 - 12:21 'de eklendi ve 1423 kez görüntülendi.

2006 yılında Ulusal Bilet Dağıtım Sistemi isimli TÜBİTAK projesi ile kurulan Biletall, her geçen gün yaptığı yenilikler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yolculara rehberlik ve kültürel bilgi sunmak amacıyla siteye eklenen Biletall Blog özelliğinden sonra bu yıl da ilk niteliğinde birçok yenilik siteye eklendi. Google Chrome ile geliştirilen, Türkiye genelinde 140’ı aşkın otobüs firması ve yurt içi – yurtdışı 500’ü aşkın havayolu biletinin sesli komut özelliğiyle aranmasını sağlayan yapay zeka teknolojisi ile ‘Sesli ve Akıllı Bilet Arama’ çubuğu ulaşım sektörüne de bir ilki sunmuş oldu. Yolcular bu özelliği kullanırken seyahat edecekleri tarih, rota ve ulaşım aracını söyleyerek saniyeler içinde en ucuz biletlere ulaşabilecek.

biletal_2

Daha ucuza nasıl seyahat edebilirim?

Bu soruyu tüm yolcular seyahatlerinde mutlaka kendilerine sorar. Biletall bu sorunun da yanıtını yeni özellikleri arasında sunuyor. Hem de 2 farklı şekilde. Site önce seçilen tarih ve fiyatlarla birlikte 3 günlük seyahat önerisini sonra da aynı tarihler ve rota için daha ucuz bir bilet varsa alternatif ulaşım aracını sunuyor. Daha uygun ücretli ulaşım aracı önerisi de sesli bilet arama özelliği gibi online bilet sektöründe ilk kez uygulanıyor. Yolcular yeni özellikler sayesinde saniyeler içinde istediği bileti alarak hem zamandan hem de bilet ücretinden tasarruf etmiş olacak. Biletall, seyahat edilecek yerin 3 günlük hava durumunu, yöresel lezzetleri ve mutlaka görülmesi gereken yerleri de rehberlik hizmeti kapsamında yolculara bilgi olarak paylaşıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER