MarkaWorld.com

River Plaza’daki Samsung B2B showroom zeminlerinde Yaktaş Gerflor farkı…

Okul, mağaza, havalimanı, hastane, otel, banka gibi örnek birimlerden oluşan Samsung B2B projesi tam anlamıyla bir “mekân deneyimleme merkezi”

River Plaza’daki Samsung B2B showroom zeminlerinde Yaktaş Gerflor farkı…
13 Mart 2017 - 8:01 'de eklendi ve 1998 kez görüntülendi.

Levent’teki River Plaza’da yer alan Samsung B2B Showroom projesinde Gerflor ürünleri tercih edildi. Samsung ürünlerinin canlı olarak deneyimlenmesi amacıyla yapılmış olan B2B Showroom projesi, Samsung ürünlerinin okul, mağaza, havalimanı, hastane, otel, banka gibi hemen hemen her yerde kullanılabilirliğini göstermeyi amaçlıyor.

Farklı Mekân Tiplerinin Biraradalığı Açısından Çarpıcı Bir Örnek: Samsung B2B

Konsept projesi One Rx, uygulaması Elips Tasarım Mimarlık`a ait olan projenin, çeşitli mekân tiplerini yansıtan tam ölçekli modellerinin (mock-up) zemininde Gerflor ürünleri kullanıldı. 460 m2 alana sahip B2B showroomda, her ürünün kullanım alanlarını göstermek amacıyla farklı fonksiyonda olan mekânlar yaratıldı. Okul, havaalanı, banka, otel, mağaza gibi demo alanları birebir gerçek fonksiyonunda yaratılırken; projede Samsung’un birçok ürün seçeneğinin farklı mekânların içinde farklı şekillerde yer alabilmesi de vurgulandı. Projede sözkonusu alanların yanısıra, seminer salonu, toplantı odası, karşılama alanı, mutfak, café alanları ve girişte yer alan “otobüs durağı” mekânı tam bir deneyim merkezi haline getirdi.

yaktas_6

Gerflor ürünlerinin farklı mekân türlerine göre çeşitlenebilir özellikleri bu projede özellikle vurgulandı. Projede beş farklı ürün tipi kullanıldı; Creation 55, Saga, Mipolam Ambiance Ultra, Taralay Uni, Mipolam 180. Yoğun trafikli alanlar için, kolay uygulama özelliklerine sahip, LVT, homojen ve heterojen akustik özellikli ürünler projenin tamamlayıcısı oldu.

yaktas_5

Elips Tasarım Mimarlık’ın kurucusu mimar Feza Ökten Koca projenin zeminleriyle ilgili şunları söyledi: “Proje için malzeme seçimleri yaparken, zemin kaplamaları konusunda Yaktaş’ı tercih ettik. Hem firmanın zengin malzeme çeşitliliğinin olması, hem de seçimleri yaparken alabildiğimiz hızlı teknik destek karar vermemizi kolaylaştırdı. Daha önce başka projelerimizde de ürünlerini kullandığımız için, ürün kalitesi ve montaj titizliğini bildiğimizden Gerflor ürünlerini Samsung’a gönül rahatlığı ile sunduk. Bizce malzeme seçimlerinde en önemli şey sadece malzemenin kendisi değil, aynı zamanda firmanın güvenilirliğidir.

yaktas_3

Yaktaş, Ticari Tip Zeminlerin Vazgeçilmezi

Yaktaş çok önemli projelerde mimarların çözüm ortağı olmaya ve ticari tip zeminler söz konusu olduğunda en yetkin uygulamaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Temsil ettiği ürünlerin geniş renk ve desen olanaklarıyla mekânlarda her alanı özelleştirmek için çözümler sunan Yaktaş, leke tutmayan, hijyenik, kolay temizlenen ürünleriyle, mekanlara teknik performans sağlarken, kullanıcıların sağlığını ve çevreyi de koruyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER