MarkaWorld.com

Radore güvenlik uygulamaları ile işletmelere çok yönlü koruma sağlıyor

İstanbul’un merkezindeki veri merkezi Radore, altyapı yatırımı gerektirmeyen network güvenlik uygulamaları ile işletmeleri farklı saldırı türlerine karşı koruyarak kesintisiz hizmet sunuyor.

Radore güvenlik uygulamaları ile işletmelere çok yönlü koruma sağlıyor
28 Şubat 2017 - 10:20 'de eklendi ve 1275 kez görüntülendi.

Tüketicilerine sunduğu yenilikçi hizmetleriyle ön plana çıkan Radore Veri Merkezi, ürün ve servisleriyle sunucuların güvenliğini sağlarken aynı zamanda performans sorunlarını da ortadan kaldırıyor. Şirketler, ister cloud ister fiziksel olsun, Radore’de bulunan tüm sunucularını, Radore güvenlik uygulamaları ile pratik ve hızlı bir şekilde koruma altına alabiliyor. Ayrıca işletmeler, tamamen yedekli ve paylaşımlı donanımlar üzerinden verilen servislerle hizmete hızlı bir şekilde, ilk yatırım ve kurulum maliyeti olmadan sahip olabiliyor.

Firewall güvenlik sistemi ile artırılmış güvenlik deneyimi

Ağ sistemlerini internet ortamından gelecek olumsuz trafikten korumak için tasarlanmış olan firewall güvenlik sistemi, işletmelerin ağ üzerindeki trafiğini düzenleyerek kontrol altında tutuyor. Bu sayede izin verilenler haricindeki tüm erişimler kısıtlanarak sistemlerin güvenliği sağlanıyor. Firewall, şirketlerin iş süreçlerinin saldırılar nedeniyle kesintiye uğramasını engelleyerek yüksek network güvenliği de sunuyor.

IPS servisi ile güvenlik standartları bir üst seviyeye ulaşıyor

Radore, ağ güvenliğini sağlamak için firewall ile entegre çalışan bir diğer güvenlik sistemi olan IPS hizmetini de müşterileriyle buluşturuyor. IPS servisi şirket sunucularına erişebilen kötü niyetli trafiği tespit ederek, 2.000’den fazla saldırı türüne karşı koruma sağlıyor. Şirketler hizmetlerini IP, port ve protokol bazlı sabit kurallar ile koruma altına aldığında, bir sonraki adımda Radore’nin IPS (Intrusion Prevention System) servisini kullanarak güvenlik standartlarını bir üst seviyeye ulaştırabiliyor.

radore_2

VPN hizmeti ile uzaktan ağ erişimi mümkün hale geliyor

Radore, SSL VPN, Site-to-Site VPN, SSL Site-to-Site VPN olmak üzere 3 ayrı şekilde VPN servisi sunarak müşterilerinin güvenli şekilde uzaktan ağ erişimini olanaklı hale getiriyor. Bu sayede evinde çalışan ya da seyahat esnasında ofisinde olamayan kullanıcılar, internet üzerinden özel ağ üzerindeki sunucuya erişme imkanına sahip oluyor. Ayrıca şirketler, servislerine erişebilen kullanıcıları da kendileri tanımlayabiliyor.

WAF servisi ile performansı etkilemeyen güvenlik çözümü

WAF servisi, web uygulamalarını sürekli artarak tekrar eden uygulama saldırılarından koruyarak, kritik verilerin güvende tutulmasına olanak tanıyor. Erişilebilirliği en üst seviyeye çıkaran hizmet, istenmeyen trafiği müşteri ağının dışında tutarak, ağın her zaman hedef kitle için hazır olmasını sağlıyor. WAF hizmeti, özellikle veri güvenliğinin önemli olduğu tüm web projeleri için performansı etkilemeden üstün güvenlik sunuyor.

DDoS çözümü ile kesintisiz koruma

Radore’nin Türkiye merkezli ziyaretçilere sahip müşterilere yönelik tasarladığı DDoS (Distributed Denial of Service) koruma hizmeti, sunucu erişimi kesintiye uğramadan üstün koruma sağlıyor. Bu sayede şirketler hem gelir hem de itibar kaybetme riskinden korunuyor. Konusunda uzmanlaşmış Radore NOC ekibi, DDoS gibi karmaşık ve üzerinde uzmanlık gerektiren bir sistemde, işletmeleri mesai harcamak zorunda bırakmadan onlara en hızlı çözümü sunuyor. Radore müşterileri, ilk yatırım maliyetine katlanmadan anında hizmeti kullanma imkanına da erişebiliyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER