MarkaWorld.com

Philips Aydınlatma’dan Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde anlamlı destek…

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun yeni belgeseli ‘Yapabilirsin’, 1 Mart’ta aydınlatma alanında dünya lideri Philips Aydınlatma’nın desteği ile gösterime girdi.

Philips Aydınlatma’dan Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde anlamlı destek…
06 Mart 2017 - 14:26 'de eklendi ve 1362 kez görüntülendi.

Türkiye’de 87 yıldır faaliyet gösteren Philips Aydınlatma, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden hemen önce gösterime giren ‘Yapabilirsin’ adlı belgesele sponsorları arasında yerini aldı. Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun hazırladığı belgesel, başarı hikayeleriyle ilham veren 9 kadının zorlu yolculuğunu ele alıyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde bir fikir ya da hedefle yola çıkan, değişimi kendi hayatlarında yaratmış ve çevrelerine yaymayı başarmış kadınların hikayelerini aktaran belgesel, “inandığın şey için harekete geç; o güç zaten sende var” mesajıyla seyirciyi buluşturuyor. Çekimler Tunceli, Adıyaman, Hatay, İstanbul, İzmir-Çeşme-Germiyan, Kars ve Mersin-Arslanköy’de yapıldı. 1 Mart itibariyle gösterime giren belgesel, İstanbul’un yanı sıra çekimlerin yapıldığı illerde de kadınlara ilham verecek.

philips_2

Azmeden ve inanan bir kadının önünde hiç bir engelin duramayacağını ortaya koyan belgesel ile ilgili Philips Aydınlatma Ortadoğu ve Türkiye Marka ve Entegre İletişim Müdürü Ebru Ertan Bilge şöyle konuştu: “Philips Aydınlatma olarak ‘Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya’ yaklaşımımız doğrultusunda her gün insanların yaşamını iyileştirmeye odaklanıyoruz. Kadınlar ile ilgili her konuda çok duyarlıyız. Türkiye’deki ekibimizin yüzde 45’ini ve yönetim kadromuzun yüzde 50’sini hedeflerimiz doğrultusunda özveriyle çalışan kadınlar oluşturuyor. Yaşamları aydınlatan, kadınlara ve gençlere ilham veren her hikaye bizi heyecanlandırıyor. Tuluhan Tekelioğlu’nun belgeseli de bu açıdan bizi çok etkiledi. Bu yapıtın vizyonda seyirciyle buluşması ve daha çok kadına ilham vermesi sürecine dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER