MarkaWorld.com

Peli Parke’den hijyenik parkeler…

Vezirköprü Orman Ürünleri’nin vitrini sayılan Peli Parke, yatırımlarına ve AR-GE çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Birçok ilke imza atan Peli Parke yeni teknolojiyle üretim yaparken, inovasyon çalışmalarına değer veriyor. Peli Parke ürün tasarımından ürünün paketleneceği son aşamaya kadar, çalışmaları titizlikle takip ediyor.

Peli Parke’den hijyenik parkeler…
06 Nisan 2017 - 15:29 'de eklendi ve 1592 kez görüntülendi.

Avrupa ve dünyadaki son yenilikleri takip eden Peli Parke yeni bir uygulamayı da ürünlerine yansıttı. Parke sektöründe beş yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin ilk 5 firması içinde yer almayı başaran Peli Parke’nin ürünlerinin tamamı artık antibakteriyal ve antistatik.

Parke kullanımında hijyenin öneminin bilincinde olan Peli Parke’nin AR-GE çalışmaları sonucu ürettiği ürünler şimdi antibakteriyel olma özelliği de taşıyor. Parkenin temiz ve bakterilerden arınmış halde kalması hijyenik olması sağlık açısından önemli. Bakterileri göremiyor olsak da, ortadan kaldırılmazlarsa, insan sağlığında ne gibi zararlara neden olabilecekleri biliniyor. Mikroplar alerjiler azdırmadan birçok hastalığa kadar neden oluyorlar. Bakteri oluşumunun engellenmesi ilkesine dayanan ve daha hijyenik bir kullanım sağlayan bakteriyel kaplama yüzeyde bakterilere üreyecek alan bırakmıyor. Ürüne uygulanan özel bir yöntem sayesinde standart zemin, bakteri oluşumunu engelleyen özel bir yüzeye dönüşüyor.

peli_parke_3

PELİ ANTİSTATİK PARKE

İnsan vücudundaki durgun elektrik kullandığımız elektronik malzemelere büyük ölçüde zarar veriyor. Araştırmalara göre çalışır durumdaki elektronik aletlerin arızalarının %50’si insan vücudunda bulunan durgun elektrikten kaynaklanıyor. Bu alanda da yeniliklere damgasını vuran Peli Parke’nin antistatik  parkeleri statik elektriğin birikimini önlüyor. Laminat parkenin antistatik özellikte olması sayesinde laminatın iletkenliği sürekli topraklama yapıyor. Bu nedenle laminatın yüklenmesi sürekli nötr durumda kalıyor. Böylece çarpılmalar olmuyor.  Zemini antistatik olması ortamdaki statik elektriği dengelediği için eloktronik aletler de zarar görmüyor.

Peli Parke bu yeni uygulamaları sayesinde sektörde farklılığını ve öncü tavrını sergiliyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER