MarkaWorld.com

Panasonic ile yeşil sahalardan enerji sahasına transfer…

Enerjide her geçen gün artan talep ve insanlığın temiz enerji kaynaklarına olan ihtiyacı yenilenebilir enerji alanına olan yatırım fırsatlarını gün geçtikçe artırıyor. Sürdürülebilir enerji ekonomisi içerisindeki ana aktörlerden birisi de hiç kuşkusuz güneş enerjisi. Bu alandaki en dikkat çekici yatırımcılardan birisi de başarılı Teknik Direktör Nurullah Sağlam oldu ve 2,2 MWp kurulu güce sahip güneş enerji santralini Panasonic ile Gaziantep’te hayata geçirdi. Sağlam, “Panasonic, güneş enerjisinin şampiyonu; dolayısıyla yarınlarımızı için biz de onu tercih ettik” şeklinde konuştu…

Panasonic ile yeşil sahalardan enerji sahasına transfer…
10 Mart 2017 - 8:37 'de eklendi ve 1251 kez görüntülendi.

Enerji maliyetlerinin giderek arttığı ve sürdürülebilir bir gelecek için alınacak sorumlulukların her geçen gün önem kazandığı günümüzde Türkiye’nin bu alanda sahip olduğu yüksek potansiyel, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu yatırımcılar arasından en dikkat çeken isimlerden biri de başarılı teknik adam Nurullah Sağlam oldu. Sağlam, Panasonic markası tarafından hayata geçirilen ve 2,2 MWp’lik kurulu güce sahip olan Gaziantep’teki santrali ile sektöre merhaba dedi. Gerçekleştirdiği bu önemli yatırımın ana sebepleri arasında “Sürdürülebilir bir dünya ve gelecek için çaba sarf etmek” olduğunu belirten Sağlam, dünyamızı ve doğamızı korumaya yönelik bir alanda, yarattığı değeri oldukça yüksek olan ticari girişime böylece adım atmış olduğunu açıkladı.

Ünlü Teknik Direktörün tercihi Panasonic oldu…

Bu sektöre girmeden önce güneş enerjisi uygulamaları hakkında çok fazla bilgisi olmadığını vurgulayan başarılı teknik adam “Şu an rahatlıkla söyleyebilirim ki; bir futbol kompleksi inşa edilmeden önce güneş enerji sistemi göz önünde bulundurularak tasarlanmalı. Çünkü bir futbol stadının çatısı, park yeri ve diğer yardımcı tesislerinin çatıları güneş enerjisi üretimi için oldukça elverişli alanlar. Son yıllarda bu alanda ülkemizde gerçekten dünyaya örnek olabilecek düzeyde stat projeleri görmeye başladık. İhtiyaç duyduğu enerjiyi hatta daha fazlasını üreten statların sayısının giderek artması, gerçekten heyecan ve mutluluk verici bir konu… Bu yatırıma karar vermeden önce yaptığım araştırmalar sırasında öncelikli kriterin yüksek verimlilik olduğunu gördüm. Bu konuda dünyadaki en iddialı olan markaların başında ise hiç kuşkusuz Panasonic geliyor. Panasonic güneş panellerinin, sağladığı yüksek verimlilik ve sunduğu garanti şartları karar vermemdeki en önemli etken oldu. Panasonic’in sağladığı diğer önemli avantaj ise uygulama yapılacak alandan ötürü yeterli enerji üretim kapasitesine ulaşamayan yatırımcılar için en iyi çözümü sunması. Çünkü Panasonic güneş panelleri, %20 ile %25 arasında değişebilen oranda daha az yer kaplıyor. Dolayısıyla aynı birim alan referans alındığında diğer panellere göre Panasonic HIT paneller %27 daha fazla enerji üretiyor. Aynı zamanda hem sistem maliyeti düşüyor hem de çatı üzerine binen yük azalıyor.” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER