MarkaWorld.com

Pana Yapı öğrenci yurtlarına el attı…

Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, yurtlarda yaşanan facialara isyan etti!

Pana Yapı öğrenci yurtlarına el attı…
10 Mart 2017 - 8:03 'de eklendi ve 1083 kez görüntülendi.

Pana Yapı Zonguldak’ta öğrenim gören öğrencilerin yararlanması için Kozlu ilçesinde 920 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerinin büyük oranda faydalanacağı yurt, çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konforuna sahip olacak. Öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan proje35 milyon liraya mal olacak. 28 Şubat 2017’de anahtarı teslim edilecek projenin çalışmaları gece gündüz demeden devam ediyor.

pana_yapi_3

İHMALLERİ GÖRDÜKÇE KAHROLUYORUZ

Son dönemde ihmallerden dolayı yurtlarda yaşanan facialardan oldukça dertli olan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, şöyle konuştu:

“O haberleri, gördükçe kahroluyoruz. Ama onlara yurt denemez apartmandan bozma hiçbir standarda uymayan, kalitesiz ve güvensiz yapılar. Yaşanan bu tür facialarda sorumsuzluk ve Denetimsizlik iç içe. Denetleyenlerin de onu yapanların da aynı miktarda suçu var. Toplu yaşam yerlerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması lazım. Hastaneler, okullar, yurtlar… Yangın yönetmeliğine eksiksiz uygun olması gerekir. Geleceğimizin teminat olan gençler için yapacağımız okullarda, yurtlarda gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart.

pana_yapi_2

920 KİŞİ KAPASİTELİ

19 bin 172 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası 5 bin 162 metrekare oturum alanına sahip olacak. 3 bloktan oluşan yurtta; A Blokta 109 Oda 393 yatak, B Blokta 66 Oda 237 yatak ve C Blokta ise 78 Oda 296 yatak olmak üzere toplam da 926 yatak kapasitesi bulunmakta.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER