MarkaWorld.com

Özyeğin Üniversitesi’nden Gökçeada’nın sürdürülebilir kalkınmasına destek

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İstanbul Tasarım Enstitüsü’nün bu yıl üçüncü kez düzenlendiği Gökçeada İmroz Tasarım Çalıştayları 12 Haziran Pazar günü başladı. Yaratıcı ve yenilikçi tasarım yönteminin yerel sosyo-ekonomik sorunların çözümünde kullanılmasına dayanan, Toplumsal Tasarım (Social Design) yaklaşımının Türkiye’deki en kapsamlı uygulaması niteliğindeki çalıştay, 19 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

Özyeğin Üniversitesi’nden Gökçeada’nın sürdürülebilir kalkınmasına destek
13 Haziran 2016 - 13:59 'de eklendi ve 2065 kez görüntülendi.

ÖzÜ / İID Gökçeada İmroz Tasarım Çalıştayları, Gökçeada’nın sahip olduğu kültürel ve doğal kaynakların, Gökçeada’lıların da aktif katılımıyla, katma değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüştürülerek, sürdürülebilir ve çevre dostu kalkınma sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

ozu_2

12 Haziran’da başlayan ve 19 Haziran Pazar gününe kadar dört farklı konuda ve yerde  yapılacak çalıştaylara farklı üniversitelerden toplam 40 öğrenci katılıyor ve çalıştay organizasyonu Gökçeada Kaymakamlığı,  Belediye Başkanlığı ve Köy Muhtarlıkları tarafından destekleniyor.

ozu_3

Öğr. Gör. Alayça Erözçelik’ le birlikte 2014 yılından bu yana projenin koordinasyonunu yürüten Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Er, konuyla ilgili olarak “ÖzÜ Gökçeada Tasarım Çalıştayları hem kurgulanış ve katılımcı gerçekleştirilme şekli hem de sonuçları açısından, Özyeğin Üniversitesi’nin sosyal fayda odaklı girişimcilik felsefesinin somut bir ürünüdür. Bu yıl çalıştayların üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Bölge halkı ve yerel yönetimin de desteğiyle, önümüzdeki yıllarda bu çalıştayların uluslar arası bir nitelik kazanarak Gökçeada’nın sürdürülebilir kalkınma vizyonuna önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER