MarkaWorld.com

Otis modernizasyonda eklediği sistem ile asansörleri akıllı hale getiriyor

Asansör sektörünün öncü ve lider firması Otis Türkiye, gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmalarına Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompassPlus’ı ekleyerek, bina içi ulaşım hızını artırıyor.

Otis modernizasyonda eklediği sistem ile asansörleri akıllı hale getiriyor
03 Nisan 2017 - 16:37 'de eklendi ve 1345 kez görüntülendi.

Serviste mükemmellik ilkesiyle, her geçen gün genişleyen bir coğrafyada servis hizmeti sunan Otis Türkiye; modernizasyon programları kapsamında, pek çok inovatif teknolojiyi geliştirerek uygulamaya devam ediyor. Otis’in geliştirdiği Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompassPlus’ uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indirerek bina içi ulaşımı hızlandırıyor.

Sistem, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir hizmet sunuyor

Günümüzde kat sayısı arttıkça binalardaki dikey taşımacılık kavramının daha da önem kazandığını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Binalarda çok yüksek kat seviyelerine ulaşıldığında mevcut taşıma sistemleri yetersiz kalabiliyor. Bu yetersizliğin önüne geçebilmek için asansör teknolojisinde ‘akıllı yolcu yönlendirme sistemleri’ kullanmaya başladık. Otis’in hayata geçirdiği Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompassPlus’, yüksek katlı konut ve ofislerde hızlı ve etkin taşımacılık için geliştirildi. Sistem, binayı ve bekleyen yolcuları segmentlere ayırıp en uygun kabin atamasını yaparak, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir hizmet sunuyor. Böylece kullanıcının, gideceği noktaya daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indiren sistem, asansörlerin daha verimli çalışması sonucu enerji tasarrufu da sağlıyor” dedi.

otis_2

Modernizasyon sırasında ‘CompassPlus’ sistemi ekleniyor

Üretim kapasitesi ve geniş yedek parça stoku ile Türkiye’nin en yaygın asansör firması olarak üst düzey modernizasyon hizmeti sunduklarını vurgulayan Özgür Aren, şunları söyledi: “Gökdelenlerdeki yüksek hızlı asansörlerden, birkaç katlı apartmanlardaki asansörlere kadar tüm ünitelere, modernizasyon sırasında CompassPlus sistemini ekleyebiliyoruz. Bina trafiğinin iyileştirilmesi, sistem kontrolü ve emniyetin artmasını sağlayan Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompassPlus’; yolcuları, geleneksel modellerden yüzde 50 daha hızlı bir şekilde gideceği kata götürüyor.

otis_3

 

Mevcut asansörler akıllı hale geliyor

Yenilikçi teknolojilerle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Otis Türkiye’nin modernizasyon öncesi ya da sırasında eklenebilen sistemi CompassPlus, mevcut asansörü akıllı hale getiriyor. Özelleştirilebilen tasarıma sahip sistem, şimdi her marka ve modelde asansör için uygulanabiliyor. Akıllı gruplandırma yaparak duraklama sayısını azaltan ve yolcuların daha verimli taşınmasını sağlayan CompassPlus, bugün 250’den fazla şehirde ve 55’in üzerinde fazla ülkede kullanılıyor.

Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘CompasPlus’
, geleneksel asansörlerle kıyaslandığında pek çok avantaj sunuyor. Sistem, asansörleri gidecekleri kat ya da lobi, otopark, restoran gibi özel alan kat gruplarına göre gruplandırıyor. Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi tüm talepleri ve kaynakları eşleyerek enerji sarfiyatını azaltır. Yolcu trafiği olmadığı zaman bazı kabinleri uyku moduna alıp bekletiyor. Sahip olduğu sürdürülebilirlik özellikleriyle BREEAM ve LEED sertifikalarının alınmasını kolaylaştırıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER