MarkaWorld.com

Ödüllü tasarımlarla desteklenmiş özgün bir deneyim: Hilton Garden Inn Trabzon

Uluslararası alanda en prestijli ve geniş turizm ağına sahip Hilton grubunun bir üyesi olan Hilton Garden Inn / Trabzon, marka genelinde misafirlerine sağladığı lüks ve özgün otel deneyimini iç mekanlarda tercih ettiği özel tasarımlarla da destekliyor. 17.096 m2 alan üzerine kurulu tesiste toplantı odalarından, çalışma alanlarına; lobiden dinlenme bölgelerine kadar birçok noktada Koleksiyon’un turizm sektörüne yönelik geliştirdiği ürünlere yer veriliyor.

Ödüllü tasarımlarla desteklenmiş özgün bir deneyim: Hilton Garden Inn Trabzon
02 Haziran 2016 - 16:26 'de eklendi ve 1668 kez görüntülendi.

40 yılı aşkın deneyimiyle eğitim, kamu, turizm gibi çok çeşitli sektörlere yönelik yenilikçi öneriler sunan Koleksiyon, Hilton Garden Inn / Trabzon ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle tasarımlarını gerek tatil gerekse de iş için bölgeyi ziyaret eden otel misafirleriyle buluşturuyor. Uluslararası alanda değerli bir konuma sahip olan Hilton zincirinin bir halkası Hilton Garden Inn / Trabzon servis kadar iç mekan tasarımına da verdiği değerle otel deneyimini üst seviyelerde tutmayı amaçlıyor.

hilton_2

190’ı aşkın lüks konaklama odası, konferans salonu, fitness/bakım merkezi ve deniz kenarındaki konumuyla kısa sürede bölgenin önemli turizm noktası haline gelen tesiste kutlamalardan iş odaklı organizasyonlara kadar geniş bir yelpazeyi karşılayacak imkanlar sunuluyor. Ayrıca yapının çevre ile uyumlu olması için cephe kaplamalarında doğal taş malzeme ve traverten kullanılması da dikkat çekiyor. Yine binanın dış cephesinde ve otelin genel mekanlarında yöre sanatçıları tarafından bölgeye özgü olarak yapılmış heykel ve rölyefler yer alıyor.

hilton_3

Koleksiyon’dan Tasarım Ödüllü Dokunuşlar

Hilton Garden Inn / Trabzon’da giriş ve karşılama alanlarında ünlü İtalyan tasarım ofisi Studio Kairos tarafından Koleksiyon için tasarlanmış ve uluslararası Red-Dot tasarım ödülüne sahip Halia berjere yer veriliyor. Peri kanatlarından esinlenilerek tasarlanmış bu berjerin yüksek ve alçak sırtlı tipleri farklı alanlarda tercih ediliyor. Bu ürünle birlikte Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar kanepe, Ova ve Guamba sehpalar kullanılıyor. Ortak alanlarda tercih edilen diğer ürünler arasında Amoroso berjer, Hanedan kanepe, Suri puf ve Madrigal sehpa bulunuyor.

hilton_4

Yemek alanlarında ise Guamba masalara bazen Ianus bazen de Pera ve Miranda sandalyeler eşlik ediyor. Toplantı salonlarında ise bir başka ödüllü Koleksiyon ofis koltuğu Tola yer alıyor. Uluslararası tasarım dünyasının önemli ikonlarından Red-Dot ve iF Ürün Tasarım ödülleri ile birlikte çok yakında zamanda sürdürülebilirlik ve çevre kriterlerine göre verilen Green Good Design ödülünü almaya hak kazanan bu ürünün seçilmiş olması projedeki genel yenilikçi yaklaşımla paralellik taşıyor. Farklı çalışma bölgelerinde ise Koleksiyon’un diğer ofis koltuğu serilerinden Dastan ve Tristan kullanılıyor. Masa sistemi olarak ise Faruk Malhan tasarımı Altar ve Swan tercih ediliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER