MarkaWorld.com

Nelipide Gurme hedef büyütüyor…

2016 yılını yüzde 25 oranında büyüme ile kapatan Nelipide Gurme’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, “Türkiye için zorlu geçen bir yıl oldu ancak Nelipide olarak biz Ordu’dan sonra Avrupa’da da yeni bir fabrika açmayı hedefliyoruz” dedi.

Nelipide Gurme hedef büyütüyor…
28 Mart 2017 - 10:05 'de eklendi ve 1352 kez görüntülendi.

Türkiye’de pideyi belirli bir lezzet standardına getirmek ve markalaşmasını sağlamak ayrıca pideyi günlük öğünlerin vazgeçilmezi haline getirmek için yola çıkan
Nelipide Gurme, 2016 yılsonu toplam satış gelirini, 2015 yılına göre yüzde 25 oranında artırdığını açıkladı.

2016’nın ikinci yarısında yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen 2016 yılını bayileriyle birlikte 8.600.000 TL gibi bir ciroyla bitirdiklerini söyleyen Nelipide Gurme Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, “Ekonomimiz çok hassas bir dönemden geçiyor. Bu nedenle gerçekçi hedefler belirlemeye çalışıyoruz. Hedefimiz, 2017 yılında franchise sistemiyle 12 şubeye ulaşmak. Öte yandan İstanbul Avrupa yakasında ve Ankara’da şube açma hedefimiz bulunuyor” dedi.

nelipide_3

“Yeni yatırımlarımızın alt yapısını oluşturduk”

Öte yandan 2017 yılında Avrupa’da yeni bir fabrika kurarak dondurulmuş gıda ihracatındaki zorlukları bir nebze törpülemeyi amaçladıkları aktaran Aktaş, “Marketleri gezdiğinizde görüyorsunuz ki dondurulmuş ürün rafları, her geçen gün artıyor. Özellikle günümüzde aile bireylerinin hepsinin çalışmasından dolayı sağlıklı ve lezzetli çabuk tüketilebilen dondurulmuş ürünlere yöneldiklerini görüyoruz. Bu arz-talep dengesini karşılamak için sektöre yeni oyuncular giriyor ve sektör bu artışla doğru orantılı olarak her geçen gün büyüyor. Bu nedenle Nelipide Gurme olarak bu sene fizibilite çalışmalarını tamamlayarak Avrupa’da bir tesis açmayı planlıyoruz. Çünkü biz, hem restoran sektöründe hem de dondurulmuş pide sektöründe kaliteli ve katkısız ürünlerimiz ile fark yarattık. Amacımız her iki kulvarda da proaktif yapımızı sürdürerek sektörde lider olmak” açıklamasında bulundu.

nelipide_2

Nelipide Gurme, ‘aile’siyle büyüyor

Hem fabrikada hem de restoranlarında toplam 450 kişiyle müşterilerine kusursuz hizmet anlayışlarını sunmak için çalıştıklarını aktaran Nelipide Gurme Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, açılacak her yeni şubeyle Nelipide ailesini daha da büyütmek istediklerini belirtti. Aktaş, kadınların bireysel güçlerini ellerine alarak ülke ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olmak için özellikle fabrikalarında kadın personel istihdamına da önem verdiklerinin altını çizdi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER